Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 жовтня 2019
18,0 °C
ясно

Статті

КОМУ МАЄ ПРИЗНАЧАТИСЯ ТИМЧАСОВА ДОПОМОГА
21 лютого 2013, 00:00
КОМУ МАЄ ПРИЗНАЧАТИСЯ ТИМЧАСОВА ДОПОМОГА
Тимчасова допомога дітям - це допомога, яка призначається тимчасово органами праці та соціального захисту населення, якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину. Зазначена допомога призначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 189 від 22.02.2006 року.
Вона призначається дитині віком до 18 років у разі, коли: рішення суду про стягнення аліментів з одного із батьків не виконується. Призначається і виплачується дана допомога з місяця звернення одного з батьків (одержувача), який утримує дитину. Одержувач повинен подати до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання такі документи: заява встановленої форми; копія свідоцтва про народження дитини; довідка про реєстрацію місця проживання дитини; довідка про реєстрацію місця проживання одержувача; рішення суду про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним із батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення; довідка про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі; повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання одного з батьків дитини не встановлено; довідка про розмір сплачених аліментів.
Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менший від мінімального розміру аліментів на одну дитину, тимчасова допомога призначається у розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і сумою, що становить 30% прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку. Для призначення допомоги на наступний шестимісячний строк одержувач подає лише заяву, в якій повідомляє про обставини, що можуть бути підставою для продовження виплати допомоги.
Виплата тимчасової допомоги припиняється в таких випадках: 1) встановлення місця проживання особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду; 2) виявлення обставин, що свідчать про можливість одного з батьків утримувати свою дитину; 3) досягнення дитиною 18-річного віку; 4) виконання в повному обсязі зобов'язань одного з батьків щодо сплати аліментів у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон; 5) влаштування дитини до відповідної установи на повне державне утримання; 6) скасування або визнання усиновлення недійсним; 7) усиновлення дитини (чоловіком матері або дружиною батька); 8) відмови від стягнення аліментів; 9) добровільного виконання рішення суду особою, зобов'язаною сплачувати аліменти; 10) скасування в установленому законодавством порядку рішення суду щодо стягнення аліментів; 11) смерті дитини, якій була призначена тимчасова допомога; 12) смерті одного з батьків, зобов'язаного сплачувати аліменти, або визнання його в установленому порядку безвісти відсутнім чи оголошення померлим; 13) позбавлення в установленому порядку одного з батьків, який утримує дитину, батьківських прав; 14) відібрання дитини від одного з батьків, який утримує дитину, без позбавлення батьківських прав; 15) встановлення над дитиною опіки чи піклування.
Протягом 2012 року задоволено судами на користь управління 27 позовів щодо стягнення сум сплаченої тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів на суму 161 784 грн. За повідомленням управління в добровільному порядку платниками аліментів повернуто 40 465 грн.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар