Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 жовтня 2019
11,5 °C
ясно

Статті

КАЗНАЧЕЙСЬКІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ В ВАЛЮТІ СЕРІЇ "А" ПРОДАНО, ЧЕКАЄМО НА СЕРІЮ "Б"
21 січня 2013, 00:00
КАЗНАЧЕЙСЬКІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ В ВАЛЮТІ СЕРІЇ "А" ПРОДАНО, ЧЕКАЄМО НА СЕРІЮ "Б"

У 2012 р. громадяни України викупили понад 90% від обсягу емісії казначейських зобов’язань серії «А», номінованих в іноземній валюті. Це свідчить про успіх запуску цього інвестиційного інструменту. У найближчий час очікується емісія зобов’язань серії «Б».

Громадяни України частину коштів зберігають у валюті. Але, у зв’язку із забороною валютного кредитування, ставки по банківських депозитах у валюті знижуються. Перед державою постало питання: яким чином забезпечити населенню можливість отримати прийнятний дохід у валюті? Введення в обіг валютних казначейських зобов’язань - оптимальний крок у напрямку створення можливостей для такого заробітку, особливо, для громадян України, що зберігають свої кошти “під матрацом”.

На підставі Закону «Про внесення змін до статті 11 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок щодо казначейських зобов’язань», починаючи з 10 жовтня 2012 року «Ощадбанк» розпочав продаж принципово нових державних цінних паперів - казначейських зобов’язань України на пред’явника в документарній формі номінальною вартістю 500 доларів США і терміном обігу 2 роки.

Купівля державних казначейських зобов’язань на 100% безпечна для громадян, тому що дані цінні папери повністю гарантовані державою. Інвестиції в державні казначейські зобов’язання є не тільки безпечними, але й високоприбутковими. Дохідність по ним складає 9,2% річних в доларах США. Дохідність казначейських зобов’язань, як мінімум, відповідає валютним депозитам, окрім того, має місце двостороннє котирування на купівлю-продаж - тобто забезпечена фактично стовідсоткова ліквідність - впевнений директор генерального департаменту банківського нагляду Нацбанку Олексій Ткаченко. Нагадаємо, обсяг емісії казначейських зобов’язань серії «А» за номіналом становить 100 млн. доларів США., з них реалізовано 90,09%. Це є свідченням високої довіри громадян до держави, та ,зокрема, Нацбанку та Мінфіну України.

Найбільших успіхів у продажі нових державних цінних паперів досягло Головне операційне управління «Ощадбанку» (реалізовано 79,115 тис. сертифікатів на суму 39,637 млн. доларів США.). У Вінницькій області було реалізовано 2550 сертифікатів на суму 1 277582 доларів.

Повернення власникові номінальної вартості казначейського зобов’язання (500 доларів США), здійснюється в установах Ощадбанку, починаючи з другого дня після закінчення терміну обігу разом з виплатою доходу по неоплачених купонах. Дата погашення казначейських зобов’язань серії «А» - 8 жовтня 2014 року.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар