Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 липня 2019
12,8 °C
ясно

Статті

Історія вінницької ялинки
20 грудня 2013, 00:00
Історія вінницької ялинки

Зовсім скоро прийде найголовніше зимове свято - Новий рік. І ми й не уявляємо собі його без ялинки. Без пухнастої красуні, яка ось уже багато років прикрашає наше місто. Перші вінницькі ялинки не складали у конструкцію із окремих дерев, а спеціально підбирали живе дерево, заввишки 15-25 метрів. Для більшої пухнастості їй прикріплювали окремі гілки. А крутитися вінницька ялинка почала після того, як таку новинку запровадили у столиці. Ще в 60-ті роки ялинку встановлювали у сквері «Криниченька», біля нинішньої фізико-математичної гімназії № 17. Ця ялинка була живою і мала висоту близько 15 метрів. Тоді її прикрашали звичайними гірляндами та іграшками. Поруч ставили фанерних Діда Мороза та Снігуроньку, з якими із задоволенням фотографувалися жителі міста. Також у Вінниці до 1977 р. була ще одна ялинка – її встановлювали на площі біля «Універмагу».

Найвища ялинка у місті була взимку 1998 р. — 31 метр. Тодішній мер Дмитро Дворкіс обіцяв, що вінницька ялинка буде вищою за столичну. І з 28 метрів (у 1997 р.) зелена красуня витягнулася на три метри. «Виростити» її вдалося за допомогою фундаменту та нарощування верхівки. При Володимирі Ваховському взимку 1999-2000 рр. головна ялинка «переїхала» у Центральний парк. За Олександра Домбровського її переселили на площу Стуса, біля «Книжки». А у 2008 р. ялинка знову змінила прописку - у мерії вирішили доречнішим, щоб новорічна красуня була у Центральному парку.

Нинішня ялинка, до якої щороку приходять вінничани, з’явилась у місті ще в середині дев’яностих. Вона була спроектована, як головна київська ялинка. А документацію та металеву конструкцію виготовили у Вінниці. З того часу її постійно і встановлюють. За двадцять років ялинка майже не змінилася.

Щоб спорудити одну головну ялинку міста, потрібно до 280 маленьких ялинок. На її прикрашення йде 3-3,5 тис. іграшок, півтора-два кілометри гірлянд, а з дюралайтом — всі два з половиною кілометри вийде. Відповідають за підготовку ялинки три підприємства. Трамвайно-тролейбусне управління — за монтаж металевої конструкції. «Вінницязеленбуд» — за озеленення новорічної красуні та оздоблення іграшками, «Міськсвітло» — за освітлення та прикрашання гірляндами.

Тож бажаю вам гарного святкування Нового року і лише приємних спогадів. А ще знати, пам'ятати та любити історію власного міста.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар