Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 квітня 2019
22,0 °C
легкий дождь

Статті

ІСТОРІЯ, УВІЧНЕНА У КАМЕНІ. Пам’ятники міста
04 червня 2013, 00:00
ІСТОРІЯ, УВІЧНЕНА У КАМЕНІ. Пам’ятники міста
Пам’ятник Григорію Артинову, вінницькому архітектору, який багато в чому сформував архітектурне обличчя міста, розташований у сквері Козицького. Пам’ятник було відкрито на День міста 11 вересня 2010 р. на честь 150-літнього ювілею будівничого. Автор оригінальної скульптурної композиції з численними цікавими деталями - львівський скульптор Володимир Цісарик.
 
Меморіальна стела Івану Богуну на кручі над Південним Бугом у міському районі Кумбари, встановлена на місці переможної битви козацьких полків із польсько-шляхетським військом в березні 1651 р. в ході визвольних змагань українського народу сер. XVII ст.
 
Меморіал Слави героям Великої Вітчизняної війни у сквері Козицького було відкрито 1958 р. На стелі викарбувані імена 6486 вінничан, які загинули у 1941-45 рр. Автори - скульптор Я.Куленко та архітектор В.Спусканюк.
 
Пам’ятник Василю Стусу, репресованому українскому поетові урочисто відкрито у вересні 2002 р. Він знаходиться на одноіменному майдані біля адмінбудівлі «Книжка». Його автор - вінницький скульптор Анатолій Бурдейний. Монумент має тривалу історію - після виграшу всеукраїнського конкурсу, оголошеного ще 1997 р. автор довго шукав гроші на втілення свого проекту.
 
Пам’ятний знак на честь 90-річчя вінницького трамваю встановлено у 2003 р., на початку мосту через Південний Буг. Напис на гранітній брилі: «На цьому місці почалася історія вінницького трамваю 28 жовтня 1913 р.».
 
Пам’ятник Миколі Пирогову, видатному хірургові, знаходиться на початку вулиці, названої на його честь. Його встановлено в 1971 р. 
Автори: скульптори Н.Дерегус, Л. Сабанєєва та архітектор А.Корнєєв.
 
Пам’ятник Михайлу Коцюбинському, українському письменникові, громадському діячу, було відкрито 15 грудня 1989 р. Його авторами були художник М. Вронський, архітектор В. Гнезділов. Знаходиться він  біля Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар