Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 лютого 2020
4,0 °C
пасмурно

Статті

ХУЛІГАНИ НА РАЙОНІ
09 липня 2012, 00:00
ХУЛІГАНИ НА РАЙОНІ

Кожен з нас хоча б раз в житті зустрічався з такою проблемою, як вуличні хулігани. На жаль, така проблема, як вуличний бандитизм існувала в суспільстві на всіх етапах його розвитку і буде існувати.

Для того, щоб уникнути серйозних наслідків від зустрічей з хуліганами необхідно знати психологію поведінки людини, що до вас чіпляється. Що ж, спробуємо зібрати найнеобхідніші рекомендації, при використанні яких можна буде уникнути конфлікту.

Зловмисників, які можуть підійти до вас на вулиці, можна умовно розділити на дві категорії: ті, що діють абсолютно спонтанно (таке бажання у них виникає внаслідок дії чи то алкогольного, чи то наркотичного оп’яніння), та ті, що знають завідомо, на що йдуть. Обидві категорії мають свої особливості поведінки, обидві небезпечні по-своєму, обидві мають свої психологічні особливості.

Отже, слід зазначити відразу: якщо до вас причепився перехожий або ж група таких з пропозицією “поговорити”, то, скоріш за все, їхньою першочерговою метою є отримання вашого телефону/грошей/інших цінностей і власності. Такі особи часто непогані психологи, на розбій і застосування насильства вони налаштовані рідко. Більш активно вони використовують навички психологічної дії на особистість, і тому жертва легко віддає своє майно. І навіть якщо злодії будуть затримані, вони матимуть аргумент - “їм добровільно віддали ту чи іншу річ”. І тут згадується анекдот про “купи кирпич”, де злочинці продавали цеглину жертві за 100 рублів. Цей анекдот мав реальну основу в 20 столітті. І в цьому випадку, коли злочинців затримували, максимум, що їм могли пред’явити, — це шахрайство, а не пограбування.

Як діяти?

Якщо вас покликали на вулиці незнайомці — не варто до них підходити, вітатись, звертати увагу; просто ігноруйте. В тому випадку, коли вони підійдуть надто близько і, можливо, протягнуть руку для привітання, скажіть, що ви не знайомі, та продовжуйте рухатись у тому ж напрямку, що йшли. Тут ви праві як з позиції етики, так і з позиції світосприйняття злочинця, адже він не просто так протягує руку. При потисканні руки, скоріш за все, від бесіди вже не відкрутитись. Ви вже ніби знайомі, адже привітались.

Також може трапитись, що вам просто перегородять дорогу і почнуть ставити різного роду провокаційні запитання. Вони можуть бути зовсім різними, наприклад: “За яку команду вболіваєш?”. У цьому випадку будь-чка відповідь — неправильна, неважливо — чи за “Динамо”, “Ниву”, “Шахтар”. Краще узагальнити відповідь і відповісти: “За Україну!”

Ці запитання ставляться з метою розпалювання конфлікту, щоб змоделювати ситуацію, коли ви стаєте неправими, а отже змушені будете розлучитись зі своїми матеріальними благами.

Приготуйтесь до того, що ваш діалог — це, перш за все, перевірка на міцність, зловмисник вивчає вас, шукає слабинку. Тож не давайте йому відчути над вами владу, будьте спокійними, не відводьте погляду, адже відомо, що 40-60 см навколо людини — це той простір, при вторгненні в який людина відчуває дискомфорт. Говоріть коротко, не нав’язуйте дебати, не жестикулюйте руками, різких рухів не робіть — це може вивести злочинця з рівноваги. Не вступайте в суперечки, якщо кудись йдете — продовжуйте рухатись.

У будь-якому випадку слід розуміти, що дані поради мають сенс тільки тоді, коли до вас чіпляються вуличні хулігани. Якщо ж в темному провулку вас перестріне озброєний злочинець, то краще віддайте йому все, що він вимагає, адже життя важливіше будь-яких матеріальних благ.

Бережіть себе!

Микола Кіт, член НСЖУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар