Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 листопада 2019
-5,3 °C
облачно с прояснениями

Статті

ХТО ДОБУДУЄ ВІННИЦЬКІ НЕДОБУДОВИ?
05 червня 2012, 00:00
ХТО ДОБУДУЄ ВІННИЦЬКІ НЕДОБУДОВИ?

 

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України заявив, що в масштабах країни в недобудови «зарито» 820 млрд. грн. Тому Мінрегіон буде наполягати на забороні початку нового будівництва за державні кошти, поки не будуть добудовані усі незавершені об’єкти. Наскільки гостро це питання стоїть в нашому краї? Скільки коштів необхідно, щоб завершити будівництво всіх недобудов, і наскільки можлива заборона будівництва нових об'єктів, поки не добудовані старі? За розясненням ми звернулися до голови бюджетної комісії Вінницької обласної Ради Наталії Гетце.

- Наталіє Миколаївно, наскільки критична ситуація з недобудовами склалася у Вінницькій області?

- В більшості регіонів Україні залишилося чимало недобудованих об'єктів. Їх забудовники призупинили будівництво на невизначений термін, а деякі з них просто зникли. За даними Державної служби статистики, на 1.01.2011 року в Україні в стадії незавершеного будівництва знаходилось більше 4 тисяч житлових об'єктів. Стосовно нашого регіону, станом на 1.08.2011 року, 459 об’єктів комунальної, державної та приватної власності знаходяться в недобудованому стані. З них доцільно добудувати 287 на загальну суму 1907,0 млн. грн. Загальна потреба в коштах на добудову за рахунок усіх джерел фінансування становить 980,6 млн. грн.

- Вживаються якісь заходи з цього приводу чи все будівництво в “замороженому” стані?

- Це питання не стоїть на місці, йде поетапне вирішення проблеми кожної окремо взятої споруди. Протягом січня-лютого 2012 року з об’єктів незавершеного будівництва вже введено в експлуатацію 21.

- Чому сотні тисяч українських сімей, вляпавшись в кредитні історії, опинилися на межі бідності й без даху над головою?

- Сьогодні можна почути багато про те, як люди, продавши все своє майно і вкладаючи кошти в нову, але ще недобудовану квартиру, залишилися на вулиці зі своїми сім'ями. На це запитання дуже важко знайти одну універсальну відповідь. І важко щось радити, бо ситуації у всіх різні. Десь потенційні мешканці нових квартир стали заручниками хвилі світової кризи, а десь просто потрапили в одну з афер, які часто зустрічаються на ринку нерухомості. Мені знайомі такі випадки, коли люди оплачували через банк купівлю свого житла і гроші перераховували нібито на рахунок компанії-забудовника. А виявилось, що кошти йшли на рахунок кредитної спілки, яка виступала партнером забудовника, як внески членів спілки спрямовані на потреби самої спілки. І де-юре ніякого відношення до купівлі житла вони не мали. Не дивлячись на те, що власник компанії-забудовника і засновник цієї кредитної спілки по суті одна і та ж особа. Взагалі, у нас великою проблемою є юридична необізнаність наших громадян. На цьому найчастіше заробляють аферисти.

- Як зрушити питання будівництва з мертвої точки ?

- На сьогодні існує безліч пропозицій вирішення цих питань. З подачі Міністерства регіонального розвитку і будівництва нині розробляються зміни в законодавство, що дозволять передати недобудоване житло людям, які вклали в нього гроші, щоб вони могли самі добудувати квартири й заселитися. Як на мене, це найбільш реальний вихід із ситуації. Це власність інвесторів, вони вклали свої гроші в будівництво і вправі розпоряджатися своїми квартирами самі. Залежно від того, на якій стадії готовності об'єкт, будуть розглядатись різні варіанти фінансової допомоги людям. Тобто, держава буде допомагати інвесторам завершувати будівництво об'єктів.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар