Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 вересня 2019
9,9 °C
слегка облачно

Статті

"ГУРБИ-АНТОНІВЦІ-2012" УВОСЬМЕ ЗАПРОШУЮТЬ МОЛОДЬ
09 квітня 2012, 00:00
"ГУРБИ-АНТОНІВЦІ-2012" УВОСЬМЕ ЗАПРОШУЮТЬ МОЛОДЬ

Люди середнього та старшого покоління добре пам’ятають радянські «Зарниці», де можна було активно відпочити, поспілкуватися з друзями і знайти нових та перевірити стан своєї фізичної підготовки. Але відійшов у минуле Радянський Союз, а з ним зникли і подібні заходи. Тепер же молодій Українській державі потрібно виховувати у дітей та юнацтва дух національної свідомості, історичної пам’яті, патріотизму здатність захищати свою Батьківщину. Саме на це покликана ідея Всеукраїнської спортивно-патріотичної гри «Гурби-Антонівці», яка проходить ось вже восьмий раз. Ця гра була заснована у 2003 році з метою вшанування пам’яті вояків ОУН-УПА.

У грі беруть участь дві команди. Завдання змагань полягає у захопленні прапора супротивника” (ворогів у цій грі немає, просто хтось цього разу грає за протилежну команду) і знятті якнайбільшої кількості наруківних пов’язок, що символізують „життя”, у гравців іншої команди. Визначення кращої команди проводиться за спеціальною методикою за умови виконання учасниками правил змагань. Перебіг гри відбувається вельми динамічно і дуже часто зі змінним успіхом для обох команд. Учасники не лише отримують масу вражень від гри, але й навчаються основам таборування, орієнтування на місцевості, звикають до складностей життя в незвичних, екстремальних умовах. При цьому кожна з команд суворо дотримується правил чесної гри, прояви негідної поведінки під час її проведення можуть каратися дискваліфікацією гравця, що проштрафився, пияцтво тут суворо заборонено. За дотриманням правил слідкують спостерігачі, основні судівські функції здійснює Рада Вищих Спостерігачів. У грі бере участь молодь віком від 18 до 28 років, що мають певні необхідні навички (вміння користуватися засобами індивідуального захисту, надавати першу медичну допомогу потерпілим, орієнтуватись на місцевості) та задовільний стан здоров'я.

Популярність гри з кожним роком зростає. Протягом 2008-2009 років гра вийшла на міжнародний рівень – її відвідали гості з Польщі, Білорусі та Росії. 2011 року її проведення було підтримано на рівні Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Того ж року теренова гра «Гурби-Антонівці» увійшла до TOP-10 (8-ме місце) у номінації «Найефективніші молодіжні ініціативи України» (рейтинг підготовлено Агентством Стратегічних Досліджень). Секрет популярності цієї гри полягає в її унікальності, й не лише за розмахом. Адже площа гри складає 25 кв.км, де протягом чотирьох діб ведуть „бойові дії” кількасот учасників! А екстремальні умови, в яких вона проводиться, та стрімкий розвиток подій викликає море емоцій, переживань та адреналіну, які важко з чимось порівняти. В цьому „Гурби” безперечно перевершують будь-які спортивні змагання. Порівняння з комп’ютерними іграми взагалі є недоречним, адже вони є лише віртуальною ілюзією реальності. Навіть найдосконаліше тривимірне зображення склянки з водою ніколи не зможе втамувати спрагу. Натомість після багатокілометрового марш-кидка по пересіченій лісисто-болотистій місцевості відчуваєш на диво реальні відчуття, коли лямки рюкзака вріаються в плечі, у флязі залишилось води лише на кілька ковтків, а язик від спраги прилип до піднебіння, кожної хвилини можна зустрітися з „супротивником”, а за минулу ніч вдалось поспати лише кілька годин і невідомо коли знову буде відбій... Однак, не зважаючи на це, відчуття того, що ти здатний подолати ці та інші труднощі, та витримати навантаження, які у звичайних умовах здавалися надмірними, окрилює та надає нових сил. Людина, що один раз спробувала взяти участь у цій грі, або одразу розуміє що це „не для неї”, або ж захопиться нею всерйоз і надовго, - третього не дано. Отже, якщо ти молодий, енергійний, любиш спорт, активний, екстремальний відпочинок або хочеш перевірити власні сили та прагнеш до яскравих вражень, – ця гра для тебе!

Запрошуємо і цього року всіх бажаючих на Всеукраїнську молодіжну спортивно-патріотичну гру «Гурби-Антонівці-2012», що буде проходити з 28 квітня по 1 травня. Набір до команди проводиться до 20 квітня.

За більш детальною інформацією звертайтесь:

http://gurby.org.ua або http://ukrnationalism.org.ua

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар