Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
31 березня 2020
2,0 °C
пасмурно

Статті

ДИТЯЧИЙ ТАБІР: ВІДПОЧИНОК ЧИ КАЛІЦТВО?
01 червня 2012, 00:00
ДИТЯЧИЙ ТАБІР: ВІДПОЧИНОК ЧИ КАЛІЦТВО?

Коли бажаєте відправити дитину у дитячий оздоровчий табір, добре подумайте. Враховуйте характер та бажання дитини.
І знайте, що не зможете відразу забрати її з табору, якщо щось піде не так. Але перебування у таборі, звичайно, краще, ніж хитання по вулицях і підворіттях міста. До вибору табору слід підійти ретельно і відповідально. Складіть список тих, які зацікавили вас, відвідайте веб-сайт, почитайте відгуки, зателефонуйте. Словом, зберіть якомога більше інформації. Перед відвідуванням офісу організації, яка займається поїздкою, не полінуйтеся скласти список цікавих для вас питань, обовязково розпитайте про дисциплінарну політику табору. Цього року організувати відпочинок у таборах набагато складніше, ніж було раніше. Відповідно до нових санітарних норм, повідомляти, де планується відкрити оздоровчий заклад, необхідно за 2 місяці до початку сезону. Відпочивати в таборах можуть діти, старші 12 років. Але, на жаль, у цьому році Кабінет Міністрів ухвалив Постанову, згідно з якою перевіряти заклад відпочинку санстанція може не частіше одного разу на рік, а попереджати треба за 10 днів. До речі, за даними Генеральної прокуратури України, станом на 2011 р. кожен другий оздоровчий табір порушував санітарні та епідеміологічні норми. Це було виявлено під час перевірок щодо дотримання законодавства про оздоровлення і відпочинок дітей в дитячих оздоровчих установах і санаторіях.

Під час зборів пам'ятайте, що багато зі зібраних речей можуть не повернутися назад, тому змиріться із втратою заздалегідь. Не берiть до табору також щось цінне, особливо секретно-інтимне, що може стати предметом насмішок. Гроші дитині в поїздку потрібно давати, але не дуже багато. Покладіть у сумку записку (або наклейте зверху), де буде: ФІБ, телефон батьків, домашня адреса, адреса табору. На той випадок, якщо загублять або переплутають сумку. Якщо ж одразу по приїзду до табору дитина телефонує і просить забрати додому, не треба гостро реагувати на скарги та її розчарування табірним життям. У перший тиждень у дитина адаптується, вона звикає до нового життя, обставин, налагоджує стосунки з оточуючими. Легкість адаптації залежить від багатьох чинників, включаючи характер, темперамент дитини. Деякі батьки бояться відправляти дітей на літній відпочинок у табір, дитячий санаторій, на турбазу чи в похід через страх перед невідомим колективом та можливими ризиками, повязаними із цим. Так, небезпека є. Ми знаємо, що часто якраз перше прилучення до сигарет, алкоголю чи наркотиків починається в такому середовищі, де немає контролю з боку батьків. Тому, коли ваша дитина відправляється одна на відпочинок, треба частіше її відвідувати, зацікавлено розпитувати, щоб зрозуміти, в якому середовищі вона опинилася. Потрібно підготувати сина або дочку до неприйняття негативних явищ, адже не виключено, що поруч може бути залежний підліток. Що до підлітків старшого віку, то не зайвим було б розясннення про шкоду можливих ранніх статевих стосунків.

Якщо ж ви бажаєте, щоб за дитиною був суворий нагляд, то вам краще відправити її в “козацькі” чи “пластунські” табори, котрих зараз є багато, але там досить важко. Там діють суворі правила і карається непослух, а навантаження, які даються під час відпочинку, для деяких вирощених за комп’ютером дітей стають практично непосильними. Якщо молодші діти легко прив’язуються до «сильного» дорослого і дозволяють себе вести, приймаючи новий статут як належне, то підлітки можуть продемонструвати гонор і образитись. Але ж, звичайно, остаточне вирішення питання відпочинку власної дитини залишається за вами. Тому памятайте, що краще сім раз відміряти і лиш один раз відрізати.

Підготував Леонід Вінницький,

член Національної спілки журналістів України

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар