Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
06 грудня 2019
1,0 °C
ясно

Статті

Дитячий будинок сімейного типу
07 листопада 2011, 00:00
Дитячий будинок сімейного типу

Кожна дитина має право на сім’ю, на повагу, на любов. Але, на жаль, в силу різних обставин це не завжди так. Тому деяким дітям краще у дитячих будинках, ніж у власній родині чи на “вулиці”. Звичайно, такі великі державні установи були добре налагодженим механізмом, але через велику кількість дітей та фізичну неспроможність вихователя приділити кожному достатню кількість уваги веде до того, що дитина виростає дуже “шаблонною”, обмеженою у світогляді та непристосованою до реалій життя. І тоді у державі було створено поняття “Дитячий будинок сімейного типу”, де дитина могла б виростати в атмосфері сімейного тепла.

Створити “будинок сімейного типу” може як подружжя, так і окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, але, щоб отримати цей статус, потрібно всиновити не менше 5-ти дітей. Ставши батьками-вихователями, можна бути законним представником дитини без спеціальних повноважень як опікуни чи піклувальники. Крім того, держава на потреби дитячого будинку має позачергово надати індивідуальний житловий будинок або багатокімнатну квартиру за нормами, встановленими на кожну проживаючу людину. Рішення про створення дитячого будинку сімейного типу приймається районною, районною в м. Києві та Севастополі, державними адмністраціями, виконавчим комітетом міської ради. Тоді ж між батьками-вихователями та органом, який ухвалив рішення, укладається договір про організацію діяльності, також орган, який ухвалив рішення, зобовязаний контролювати виконання батьками своїх обов’язків.

Що ж до прав та обов’язків дітей-вихованців, то вони мають право надати чи не надати згоду на влаштування у цю “сім’ю”, ця згода має бути завірена письмово у присутності представника органу опіки та піклування. За вихованцями держава зберігає право на аліменти, пенсію, відшкодування шкоди у звязку з втратою годувальника, які вони мали до влаштування у дитячий будинок. За дітьми зберігається право підтримувати особисті контакти з батьками та іншими родичами, якщо це не завдає шкоди їхньому життю, здоров’ю та моральному вихованню. Діти-вихованці проживають і виховуються у дитячому будинку до 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі І-ІV рівнів акредитації - до його закінчення.

Отож, коли поставити на ваги перебування дитини у державному дитячому будинку і перебування у будинку сімейного типу, то думаю, що відповідь, де ліпше, очевидна. І памятайте, що ваше тепло може зігріти дитину, яка цього потребує.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар