Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 січня 2020
3,5 °C
небольшой снег

Статті

ДОТРИМУЙТЕСЬ ПАСПОРТНОГО РЕЖИМУ
19 березня 2012, 00:00
ДОТРИМУЙТЕСЬ ПАСПОРТНОГО РЕЖИМУ

Усім відомо, що перший паспорт громадянин України отримує при досягненні 16-річного віку. Але не всі знають, що здавати документи для отримання паспорту потрібно не пізніше ніж місяць після дня народження. Якщо пізніше - це тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством. Для отримання першого паспорта необхідно подавати за місцем реєстрації (до ЖЕКу, якщо проживаєте у квартирі, або відразу до сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, якщо проживаєте у приватному сектори) такі документи: заяву про видачу паспорта (заповнювати обов’язково власноруч), оригінал свідоцтва про народження та два фотокартки розміром 3,5 см Х 4,5 см.

Обов’язково отримайте паспорт до 18-річного віку, в іншому випадку вам доведеться пройти процедуру встановлення особи, що займе певний термін та витрату вашого особистого часу на збір необхідних документів.

Також багато хто не знає, що протягом місяця при досягненні 25-річного та 45-річного віку необхідно здавати паспорт до паспортного відділу за місцем реєстрації для вклеювання фотокартки. Паспорт, де не вклеєні такі фотокартки, вважається недійсним (його власник не зможе укладати цивільно-правові угоди, здійснювати банківські операції, нотаріальні дії тощо).

Далі звернімо увагу на зміни у деяких законодавчих актах, котрі в більшості стосуються іноземців та приймаючої сторони в Україні. Ухвалено новий Закон України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» та Закон України від 22.09.2011 року «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Цей Закон визначає правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, та встановлює порядок їхнього в’їзду в Україну та виїзду з України. Також затверджено Наказ МВС України № 601 від 23.08.2011 року «Про порядок розгляду звернень щодо продовження терміну перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства». Для роз’яснень щодо нововведень просимо звертатися до сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб за місцем проживання.

Шановні громадяни, прошу вас звернути особливу увагу на іноземних громадян, якім ви надаєте житло або працевлаштовуєте їх. Надання житла без договору оренди та за недійсними документами тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафів, суми котрих значно збільшились. Так, наприклад, за ст. 203 (за порушення правил перебування в Україні іноземців) - від 510 грн. до 850 грн.; за ст. 204 (за порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації та оформлення на них документів) - сума від 1700 грн. до 3400 грн.; за ст. 205 (невжиття заходів до забезпечення вчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства) - від 340 грн. до 680 грн.; за ст. 206 (порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів та сприяння в наданні інших послуг) - від 5100 грн. до 8500 грн., - згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення та Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань міграції».

Ірина ПРУДИУС,

начальник СГІРФО Ленінського РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій обл., 

капітан міліції

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар