Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 квітня 2019
13,6 °C
пасмурно

Статті

ДОСВІД ВІННИЦЬКОЇ БЮДЖЕТНОЇ КОМІСІЇ ВИВЧАТИМЕ ЄВРОПА!
06 червня 2013, 00:00
ДОСВІД ВІННИЦЬКОЇ БЮДЖЕТНОЇ КОМІСІЇ ВИВЧАТИМЕ ЄВРОПА!

1 червня 2013 року під керівництвом Наталії Гетце відбулося засідання постійної комісії обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. На засіданні були присутні більшість депутатів. Було розглянуто 6 питань порядку денного, серед яких - 2 розпорядження голови облдержадміністрації Про внесення змін до обласного бюджету на 2013 рік. Вищевказані розпорядження направлені на перерозподіл видатків бюджету в межах головних розпорядників коштів та зарахування коштів субвенцій з районних бюджетів. Прийняття даних розпоряджень зумовлене необхідністю зарахування до обласного бюджету коштів субвенцій з районних бюджетів відповідно до укладених договорів, розподілу коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, а також перенесення асигнувань по видатках розвитку об’єктів капітального будівництва соціально-культурної сфери із галузевих управлінь, зокрема Управління культури і туризму, Департаменту охорони здоров’я та курортів, Головного управління праці і соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки на Управління капітального будівництва облдержадміністрації.

Прийняття цього розпорядження дозволить оперативно та в законодавчо визначені терміни проводити платежі по головних розпорядниках коштів обласного бюджету, виконати укладені між обласною та районними радами договори, ефективно використати кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, забезпечити контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, що виділяються на капітальне будівництво в області.

Це виявляється надзвичайно важливим в контексті виконання дохідної частини бюджету у першому півріччі. Позитивну перспективу передбачає голова Бюджетної комісії Н.Гетце: «Усі фінансові показники, усі розрахунки впевнено показують на перевиконання бюджету у першому півріччі. А це означає активізацію розрахунків, пожвавлення економіки. І безумовно, це показник роботи влади, як обласної так і на місцях».

Членами засідання також було розглянуто питання про внесення змін до фінансових планів 14 дочірніх підприємств ВОКСЛП “Віноблагроліс”: Томашпільський, Тиврівський, Погребищенський, Оратівський, Немирівський, Могилів-Подільський, Літинський, Калинівський, Іллінецький, Жмеринський, Гайсинський, Бершадський, Шаргородський, Тростянець райагроліси. Головною причиною внесення змін було збільшення обсягів надходжень і обсягів витрат дочірніх підприємств з ІІ кварталу 2013 року. Усі зміни до фінансових планів були проаналізовані з точки зору їх доцільності внесення та можливих ризиків у рентабельності подальшої роботи підприємств і всі відповідні зміни були підтримані.

А найголовніше, що головою комісії з питань бюджету Наталією Гетце напрацьовується інноваційний механізм практичного обміну досвідом з фахівцями фінансової сфери Республіки Польща, у якому будуть задіяні усі члени комісії, без виключення. Так у перспективі можлива поїздка вінницьких фахівців бюджетної комісії до Польщі в обмін на приїзд дружньої делегації з цієї країни до Вінницької обласної ради. Таким чином ми зможемо отримати практичний досвід роботи у фінансовій сфері європейського зразка. Як то кажуть оцінити її зсередини та запровадити найкращі її механізми на Вінниччині.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар