Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
07 грудня 2019
1,8 °C
ясно

Статті

ДОБРІ СПРАВИ. ШКОЛА - ДОСТУПНА ДЛЯ ВСІХ
17 травня 2012, 00:00
ДОБРІ СПРАВИ. ШКОЛА - ДОСТУПНА ДЛЯ ВСІХ

Сьогодні 1231 дитина має статус «дитина-інвалід», і з кожним роком їхня кількість зростає. 313 дітей шкільного віку здобувають освіту в домашніх умовах (індивідуальна форма навчання).
Союз старшокласників «Лідер» спільно із благодійним фондом «Подільська громада» стали ініціаторами проведення у місті благодійної акції «Школа - доступна для всіх». Ця акція має на меті збір коштів для адаптації загальноосвітньої школи-гімназії №6 під потреби дітей із обмеженими фізичними можливостями.

Оскільки питання обладнання усіх шкіл спеціальними кімнатами реабілітації, кімнатами особистої гігієни та встановлення ліфтів - справа дороговартісна, старшокласники міста та благодійний фонд «Подільська громада» ініціювали збір коштів для відповідного обладнання школи-гімназії №6. Цю школу було обрано першою через те, що з точки зору архітектури тут можна за мінімальні затрати збудувати шахту ліфта та встановити його. Крім того, одна дитина з особливими потребами вже навчається саме у цьому закладі. За зібрані кошти планують обладнати кімнату особистої гігієни, спеціальний ліфт та пандуси; відтак, діти з особливими потребами, які на сьогоднішній день навчаються вдома, за дозволом лікарів зможуть відвідувати школу та спілкуватися зі своїми однолітками.

Проводиться підготовчий етап для впровадження інклюзивного навчання: створюються належні умови для безперешкодного доступу дітей з обмеженими можливостями до приміщень (8 закладів освіти облаштовані пандусами, в 2 загальноосвітніх навчальних закладах на І поверсі адаптовані класні кімнати та спеціальні місця в санвузлах), проводиться просвітницька робота з педагогічними працівниками, батьками, учнями спільно з громадськими організаціями.

За словами голови благодійного фонду «Подільська громада» Віктора Бронюка, акція, яка стартувала, є досить важливою не тільки для окремо взятих мешканців міста, а й для громади в цілому. «Сьогодні міська громада «доросла» до того рівня, що спроможна робити добрі справи, - говорить Віктор Бронюк. - Є справи, на які не вистачає часу, не вистачає натхнення, але є речі, які без допомоги громади та без її підтримки, скільки б не було ініціативи з боку влади, бізнесу та інших структур, просто не можливо втілити у життя. Я впевнений, якщо ми зберемося усі разом та підтримаємо цю ідею, то в 2013 році зможемо завітати до школи та побачити результат цієї справи. Фонд «Подільська громада» відкритий для того, аби небайдужі городяни нашого міста долучалися до добрих справ».

Президент школи-гімназії №6 Ігор Кобися зізнався, що був вражений, коли побачив, наскільки активно його ровесники, діти з інших класів та вчителі відгукнулися на акцію по збору коштів. «Мені сподобалося те, що президенти кожної школи міста також підтримали проведення акції, і сьогодні разом з учнями та працівниками школи ми вже зібрали майже дві з половиною тисячі гривень».

За інформацією виконавчого директора благодійного фонду «Подільська громада» Андрія Дручинського, усім, хто долучатиметься до зборку коштів, видаватиметься сертифікат учасника благодійної акції. «Така невеличка пам'ятка засвідчуватиме статус «Людини з добрим серцем», - говорить Андрій Дручинський. - Ми закликаємо усіх вінничан долучатися до акції «Школа - доступна для всіх» та своїм внеском подарувати шанс на повноцінну освіту дітям з обмеженими функціональними можливостями».

Отже, будь-яку фінансову допомогу можна надати:

- через благодійні скриньки "Одна копійка", котрі розміщені у продуктових магазинах та аптеках міста (адреси благодійних скриньок у прикріпленому файлі);

- через платіжні термінали ПКП (підприємства комунальних платежів), що розміщені в торгових центрах, поштових відділеннях та інших закладах міста. Для перерахування коштів, потрібно зайти у віконце «Інші послуги» та відшукати БФ «Подільська громада» (адреси терміналів у прикріпленому файлі);

- перерахувати кошти на розрахунковий рахунок: Благодійна організація «Благодійний фонд «Подільська громада», ЄДРПОУ 35904183, р/р 260061234 у ВІННИЦЬКІЙ ФІЛІЇ ПАТ «КРЕДИТПРОМБАНК», МФО 302623 з приміткою: «Безповоротна фінансова допомога на благодійну програму «Школа – доступна для усіх».

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар