Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 жовтня 2019
14,0 °C
ясно

Статті

ДОБРІ СПРАВИ. МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ “ЕКООПЕРАЦІЯ”
13 серпня 2012, 00:00
ДОБРІ СПРАВИ. МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ “ЕКООПЕРАЦІЯ”

Враховуючи рівень забруднення навколишньго середовища в нашій державі, питання очищення довкілля щороку потребує все більше уваги. Саме з цією метою стартував міжнародний проект: «ЕКООПЕРАЦІЯ.
Польсько-українське партнерство для переробки відходів у Вінницькій та Хмельницькій областях», що здійнснюється польським Товариством «Інтеграція Європа-Схід» за підтримки програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2012 р. Проект спрямований на збільшення переробки відходів в Україні шляхом підвищення рівня знань працівників підприємств та розвиток інвестиційних можливостей малих і середніх українських підприємств, що беруть участь у проекті.

У рамках цієї акції 5 липня у Вінниці відбувся семінар «Переробка відходів – ідея, законодавчі аспекти в Польщі та Україні» для представників підприємств Вінниччини, що займаються переробкою відходів та у сфері зменшення забруднення навколишнього середовища. Польські експерти та представники Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області окреслили основні положення польського та українського законодавства, що регулюють утилізацію, та обговорили з учасниками досвід поводження із відходами. Учасники семінару прийшли до висновку, що необхідно проводити роз’яснювальну роботу з населенням щодо сортування сміття та відходів. Тетяна Рибак, представник дослідно-виробничого МП «Пласт», зауважила: «Необхідно починати з малого — інформувати людей! Люди не знають, куди звертатись щодо утилізації та переробки відходів, особливо це відчутно у селах. Там сміття вивозять просто у поле чи ліс, в яри або ж закопують. За забруднення штрафують лише підприємства, а людей – ні».

За неофіційною статистикою, на Вінниччині щороку так «закопується» близько 40 млн. грн. у вигляді твердих побутових відходів, які можна було б переробити.

21 липня 2012 р. у Вінницькій міській раді відбулася польсько-українська зустріч в рамках візиту з обміну досвідом на тему «Стан екологічної інфраструктури в Україні, з особливим акцентом на переробку відходів. Налагодження співпраці між польськими та українськими підприємствами». Захід відкрив Віце-консул Республіки Польща у Вінниці Войцех Мрозовський, наголосивши на важливості співпраці неурядових організацій, бізнесу та державних органів у сфері охорони навколишнього середовища та переробки відходів. Заступник начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Ілля Дяконович розповів про систему поводжень із сміттям, а також перспективу створення новго полігону. Українські і польські експерти та представники підприємств, що працюють в сфері переробки відходів, репрезентували свою діяльність.

Координатор проекту Кшиштоф Каліта зауважив: «Даний візит є другим етапом цього проекту. Він спрямований на збільшення переробки відходів в Україні шляхом підвищення рівня знань працівників підприємств та розвиток інвестиційних можливостей малих і середніх українських підприємств, що беруть участь у проекті».

У рамках візиту учасники також відвідали вінницькі підприємства, зокрема комунальне унітарне підприємство «ЕкоВін» та полігон твердих побутових відходів у Малій Стадниці, а також ознайомилися з виробництвом будівельних матеріалів із вторинної сировини на МПП «Руслана».

Регіональними партнерами в реалізації проекту виступають: Благодійний фонд «Подільська громада» та Вінницький регіональний центр інформації «Креатив».

БФ "Подільська громада",

www.gromada.vn.ua,

тел. +38(0432)672-096

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар