Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
1,7 °C
облачно с прояснениями

Статті

До 110-річчя головної бібліотеки Вінниччини
01 лютого 2012, 00:00
До 110-річчя головної бібліотеки Вінниччини

20 лютого 1902 року Вінницька міська дума вирішила „покласти початок міській публічній бібліотеці імені Гоголя” – з нагоди 50-річчя з дня його смерті. Проектував будівлю видатний вінницький архітектор Г. Г. Артинов. Завершили її 05 лютого 1906 р., але ще продовж року тривало облаштування закладу, про що дбала перша бібліотекарка К. С. Вознесенська, яка цю посаду обіймала до 1919 року.

15 лютого 1907 р., або 105 років тому, Вінницька міська Гоголівська бібліотека прийняла перших відвідувачів.Її фонд складався з 6 400 примірників. Книги іншими, крім російської, мовами отримували лише за офіційним дозволом, а за користування взагалі літературою треба було платити, додому книги видавали під заставу. За невчасне повернення чи пошкодження примірників стягувалит штраф.

У пореволюційний час Гоголівська бібліотека стає центральною окружною, до її фонду надходить література з розформованих навчальних закладів, націоналізованих приватних зібрань.

У 1925 р. Бібліотеці присвоїли ім’я К. А. Тімірязєва, з 1930-го до її складу включили науковий відділ, створений на базі ліквідованої книгозбірні ВУАН у „ Мурах”.

За часів німецької окупації варварськи було знищено понад 300 тис. книг. У 1952 р., колои бібліотеку очолив Герой Радянського Союзу І. М. Філіповський, розпочалася відбудова і реконструкція закладу. Із 1966 р. Бібліотека носить статус наукової. У березні 1974 р. Директором бібліотеки призначили А. Й. Лучка, досвідченого фахівця бібліотечної справи, згодом – заслужений працівник культури України.

На сьогодні Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва обслуговує десятки тисяч читачів, а, зокрема, її фонд складається з близько мільйона документів на різних носіях понад 40 мовами світу, тут працює Інтернет-центр.

Олекса Славин, член НСЖУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар