Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 серпня 2019
16,8 °C
ясно

Статті

ДЛЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ МИНУЛИЙ РІК БУВ ПОЗИТИВНИМ
22 лютого 2013, 00:00
ДЛЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ МИНУЛИЙ РІК БУВ ПОЗИТИВНИМ

Голова Національного банку України Ігор Соркін під час робочої зустрічі керівництва Національного банку України з представниками Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду проінформував про результати роботи банківської системи у 2012 році.

“Для вітчизняної банківської системи 2012 рік був складним, але в цілому позитивним”, – сказав Ігор Соркін. Сьогодні банки України демонструють позитивні результати своєї діяльності, зокрема: загальні активи банків України за рік зросли на 5%; кредитування економіки (юридичних осіб) збільшилося на 5%; загальні зобов’язання банків збільшилися майже на 7%, зокрема кошти фізичних осіб збільшилися на 19%, а суб’єктів господарювання – на 9%; покращилася ситуація з проблемними кредитами (сумнівними та безнадійними), які за 11 місяців 2012 року скоротилися майже на 15 млрд. Грн.; статутний капітал банків збільшився на 2%.

За словами Ігоря Соркіна, головне те, що у 2012 році банківська система вийшла на прибутковий рівень діяльності, отримавши прибуток у розмірі майже 5 млрд. грн., тоді як у 2011 році збитки банківської системи становили 7,7 млрд. Грн. Серед найважливіших кроків, спрямованих на стабілізацію банківської системи, Ігор Соркін зазначив такі:

1. Зменшення ризиків діяльності банків, що є учасниками фінансових груп.

2. Покращення законодавчих умов роботи банків з проблемними активами.

3. Упровадження нових підходів до формування банками резервів за активними операціями.

4. Удосконалення підходів до розрахунку регулятивного капіталу та нормативів ліквідності банків.

5. Спрощення порядку реорганізації банків за рішенням їх власників.

6. Забезпечення рівних умов для повернення банками наданих їм у період кризи стабілізаційних кредитів.

7. Приєднання навесні 2012 року України до другого етапу Віденської ініціативи.

Ігор Соркін вважає, що Національний банк України забезпечив усі умови для збереження позитивних тенденцій у банківському секторі і надалі докладатиме максимальних зусиль для успішного функціонування банківської системи України.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар