Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
13 листопада 2019
9,0 °C
небольшая облачность

Статті

ДЛЯ ПРАЦЮЮЧИХ ПЕНСІОНЕРІВ
11 липня 2012, 00:00

Верховна рада України 08.07.2011 року ухвалила Закон “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”. Ним змінено порядок перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 цього Закону, але не більш як 1% мінімального розміру пенсії за віком. Мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється чинність Закону України “ Про підвищення престижності шахтарської праці” та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років (чоловіки) та 7,5 року (жінки) за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи в розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначено законом, відповідно підвищується розмір пенсії. Статтею 2 цього Закону передбачено, що максимальний розмір пенсії, або щомісячного довічного грошового утримання не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить з 1.10.2011 року – 784 грн., з 1.12.2011 року – 800 грн., з 1.01.2012 року – 822 грн., з 1.04.2012 року – 838 грн.; Отже максимальна пенсія становить відповідно 8 000 грн., 8 220 грн. та 8 380 грн. Обмеження пенсії максимальним розміром, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

Змінено порядок виплати “спеціальних” пенсій. Змінами до ст. 37 ЗУ “Про державну службу, до ст. 50 ЗУ “Про прокуратуру ”, до ч. 12 ст.. 20 ЗУ “ Про статус народного депутата України ” до ст.. 67 ЗУ “По статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, до ст.. 24 ЗУ “Про наукову і науково – технічну діяльність” та ст. 138 ЗУ “Про судоустрій і статус суддів” передбачено, що виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), призначених відповідно до цих законів, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених цими законами, виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а після звільнення з таких посад – у розмірі, обчисленому відповідно до цих законів.

Виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію і (щомісячне довічне грошове утримання) та які влаштувалися на роботу до набрання чинності цим Законом;

Галина Омельянчук,

начальник відділу з виплати пенсій

УПФУ у Вінницькому районі

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар