Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
15 квітня 2021
13,3 °C
небольшой дождь

Статті

ДАРУВАННЯ
13 грудня 2011, 00:00
ДАРУВАННЯ

Дарування - це безоплатна передача майна від однієї особи до іншої. Даруватись може будь-яке майно – квартира, будинок, земля (їх частина), а також будь-яке рухоме майно.

Найбільш поширеними сьогодні є дарування речей особистого користування, наприклад мобільного телефону, комп’ютера, також речей побутового призначення - телевізора, холодильника, меблів та інших речей широкого вжитку, такі речі можуть даруватись, не укладаючи договору, просто в усному порядку шляхом особистої передачі з рук в руки. Договір дарування нерухомості, а також цінностей та транспортних засобів укладається в письмовій формі й підлягає нотаріальному посвідченню. Сторонами у договорі можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава Україна, АРК, територіальна громада. Договір дарування від імені дарувальника може укласти його представник, який має відповідну довіреність.

При даруванні нерухомості дарувальник має надати нотаріусу документ, який підтверджує його право власності на майно (наприклад: договір купівлі-продажу, дарування, довічного утримання, міни, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду та ін.). Також, крім документа, який підтверджує право власності на майно, дарувальнику потрібно у відповідних установах отримати ряд документів, необхідних для укладення договору, перелік цих документів людина може отримати звернувшись до нотаріуса.

Найбільш поширені договори дарування - це подарунок батьків дітям нерухомості, оскільки подароване майно є особистою власністю обдарованої особи.

Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, нерухомих речей (квартири, будинку, їх частини) чи іншого особливо цінного майна, якщо обдаровуваний умисно вчинив злочин проти життя, здоров’я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей. Також він може вимагати розірвання договору, якщо обдаровуваний створює загрозу втрати дарунка, що має для дарувальника немайнову цінність.

Законодавцем передбачено, що в результаті укладення договору дарування, обдаровуваний має сплатити податок. Звільнення від оподаткування відбувається у разі дарування майна між родичами першого ступеня споріднення. Податок не сплачується, якщо дарування здійснюється між чоловіком та дружиною, батьками та дитиною (усиновленою дитиною), батьками та дружиною (чоловіком) їх дитини.

Слід зазначити, що за договором дарування майно переходить від дарувальника до обдаровуваного з моменту його прийняття, дарування є зручним, швидким та надійним способом безоплатної передачі майна.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар

Читайте також:
10
бер
16:23
0
Кинотеатр “Россия”
Суспільство
10
бер
16:22
0
Секс по знаку зодіака
Секс