Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
14 квітня 2021
12,9 °C
небольшой дождь

Статті

ЦИВІЛЬНИЙ ШЛЮБ В УКРАЇНІ
08 травня 2012, 00:00
ЦИВІЛЬНИЙ ШЛЮБ В УКРАЇНІ

Розкутість та вседозволеність, які прийшли із Заходу, повністю змінили наше життя. Те, про що колись говорили пошепки, а то й замовчували, зараз набуло надзвичайної відвертості. Найчастіше пропозицію пожити спільно роблять чоловіки. Тому що мають із цього вигоду, тобто можливість своєрідного маніпулювання жінкою, та несуть менше відповідальності, аніж в офіційних стосунках. У цивільному шлюбі немає ніяких обов’язків, відповідальності, це приємно й зручно, тим більше, якщо вигода на твоїй стороні. Але у переважній більшості це вигідно лише одній стороні.

А що ж про це каже чинне законодавство України? Згідно з Сімейним кодексом України держава визнала існування громадянського шлюбу - встановивши, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права й обов'язки. Щодо спільних дітей, якщо мати і батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:

1. За заявою матері та батька дитини. Така заява може бути подана в органи РАЦС як до, так і після народження дитини. Якщо батько неповнолітній, то органи РАЦС обов'язково повідомлять його батькам, опікуну, піклувальникам про запис його батьком дитини.

2. За рішенням суду. Це відбувається при відсутності спільної заяви або заяви батька дитини. Підставою для визнання батьківства будуть будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані у порядку, визначеному Цивільно-процесуальним кодексом України. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, яка сама утримує і виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Також позов може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

Якщо чоловік і жінка, які перебувають у громадянському шлюбі, вирішили припинити спільне проживання, права їхньої спільної дитини не повинні обмежуватися. Тому держава встановлює для обох батьків обов'язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття. А якщо один із батьків ухиляється від цього, настає його обов'язок щодо сплати аліментів. Сімейний кодекс України визначає, що батьки можуть домовитися про спосіб виконання вищезазначеного обов'язку. У разі відсутності такої домовленості порядок і розмір утримання дитини визначається судом. Також законодавством чітко встановлено, що народження дитини в незареєстрованому - громадянському - шлюбі ніяк не впливає на обсяг її прав, у тому числі й на спадкоємні права дитини. Дитина завжди, при будь-яких обставинах, є спадкоємцем першої черги. Якщо жінка і чоловік проживають однією родиною, але не перебувають між собою у шлюбі, майно, нажите ними за час спільного проживання, належить їм на правах спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними. Розподіляти можна тільки спільне майно, але для цього хтось повинен визнати факт спільної сумісної власності на нього. А от у разі укладання одним із такого подружжя стосовно спільного майна договору, який потребує оформлення в нотаріуса або підлягає державній реєстрації, згода іншого не вимагається. При зареєстрованому шлюбі така згода не тільки вимагається, а й має бути належним чином оформлена.

Отож, вступаючи в цивільний шлюб, замисліться над можливими наслідками після “життя на віру” (саме так колись називалося таке поняття, яке ми нині називаємо “цивільним шлюбом”). Але остаточно вирішувати тільки вам.

Галина Левицька,

начальник Вінницького міського

відділу ДРАЦС

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар

Читайте також:
10
бер
16:23
0
Кинотеатр “Россия”
Суспільство
10
бер
16:22
0
Секс по знаку зодіака
Секс