Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
07 серпня 2020
25,8 °C
ясно

Статті

Цікавинки
ЯК ОТРИМАТИ СПЕЦАВТОТРАНСПОРТ?
22 квітня 2013, 00:00
ЯК ОТРИМАТИ СПЕЦАВТОТРАНСПОРТ?

Автомобіль значно полегшує життя людей із особливими потребами. Відповідно до Порядку забезпечення інвалідів спецавтотранспортом, на облік беруться ті інваліди, які не мають в особистому користуванні автомобіля (строком до десяти років) і які протягом останніх семи років не реєстрували авто.
Щоб стати на облік, інвалід має звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Управління направляє його до лікувально-консультативної комісії. Після обстеження ЛКК, обласна медико-соціальна експертна комісія прийматиме рішення: чи є в інваліда показання для забезпечення його автомобілем? Інваліди І і ІІ груп із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи, інваліди війни І групи по зору або без обох рук, інваліди з куксами обох рук і ніг, стають у чергу не проходячи обстеження ЛКК. Діти-інваліди беруться на облік після досягнення ними 5-ти річного віку. Інваліди внаслідок трудового каліцтва отримують спецавтотранспорт за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Їх облік ведеться окремо.
Позачергово та безоплатно забезпечуються автомобілями з ручним керуванням за наявності медичних показань та відсутності протипоказань до керування ним: інваліди війни,  інваліди з ампутацією обох ніг, інваліди з куксами обох ніг та рук, сім'ї з двома і більше інвалідами, інваліди І, ІІ групи з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС. На пільгових умовах, з оплатою 7% від вартості та передачею права керування члену сім'ї інваліда забезпечуються: інваліди війни, інваліди внаслідок загального захворювання, сім'ї з двома і більше інвалідами, за умови, що один із них має право на забезпечення автомобілем на пільгових умовах, з оплатою 7%, інваліди І, ІІ групи з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС, інваліди війни І групи по зору або без обох рук; інваліди з куксами обох ніг і рук.
Отримують автомобілі за 30 % вартості законні представники недієздатних інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів та інваліди з дитинства внаслідок дитячого церебрального паралічу, прогресуючої дистрофії, з вираженими наслідками перенесених органічних захворювань, травмами головного або спинного мозку, які не можуть самостійно пересуватися, за наявності у таких інвалідів, дітей-інвалідів, а також медичних показань для забезпечення автомобілем з ручним керуванням. А також інваліди III групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадяни, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та  випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1).
Інвалідам, які отримали автомобіль через органи соцзахисту, виплачується щороку                  142,0 грн. на бензин. Мають право на компенсацію і ті з них, які придбали автівку за власні кошти. Інваліди, які перебувають на обліку для отримання спецавтотранспорту отримують компенсацію на автотранспортне обслуговування у розмірі 192,0 грн. на рік.
Інваліди внаслідок трудового каліцтва отримують спецавтотранспорт за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Їх облік ведеться окремо.
Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Вінницької райдержадміністрації за адресою: м. Вінниця, вул. Грибоєдова, буд.10а, тел. 66-49-22.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар