Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 березня 2023
16,7 °C
небольшой дождь

Статті

Цікавинки
«Трамваї з двома мільйонами кілометрів пробігу». Що за вагони Швейцарія передає Вінниці
25 серпня 2021, 16:46
«Трамваї з двома мільйонами кілометрів пробігу». Що за вагони Швейцарія передає Вінниці
  • Цюрих виводить з експлуатації вагони типу Tram 2000, які тут прослужили протягом останніх 44-х років.
  • Їх почнуть перевозити до Вінниці з наступного року. «Нові» вживані трамваї мають помаранчевий салон, великі вікна та плавний хід.
  • Що ще відомо про швейцарські трамваї та хто заплатить за їх підготовку і перевезення до нашого міста?

Компанія громадського транспорту Цюриха виводить з експлуатації свої старі трамваї. З наступного року ці вагони почнуть перевозити пасажирів у Вінниці. Про це повідомляє швейцарське видання Tages-Anzeiger. Вагони типу Tram 2000 прослужили на вулицях Цюриха протягом останніх 44-х років. Їх передадуть Вінниці, де вони зможуть прослужити наступні 15 років. — Tram 2000 має два мільйони кілометрів пробігу. Але вони все ще повністю функціонують, — сказав начальник відділу промислових операцій муніципалітету Цюриха Майкл Баумер. У 2022 році передадуть 35 вагонів. Це буде перша партія. Заплановано перевезти до Вінниці ще більше трамваїв, і цей проект триватиме до 2025 року. Нагадаємо, Вінниця отримувала нинішні швейцарські вагони з 2007 по 2011 роки.

Що відомо про «нові» вживані трамваї

Вагони Tram 2000 були виготовлені наприкінці 1980-х років у Швейцарії. Трамвай без низькопідлогової вставки має 21,4 метра довжину, 2,2 метра ширину, 50 сидячих і 54 стоячих місць. Вагон із «низькою підлогою», який пристосований для перевезення людей на візках, має такі параметри: 28 метрів довжина, 2,2 метра ширина, 68 сидячих та 75 стоячих місць.

В салоні великі вікна, менше хромованих вставок та більше пластикових панелей помаранчевого кольору. Сидіння з м'якою оббивкою. Двері ширші, ніж у «Міражів» та «Карпфенів», які вже їздять по Вінниці. Також в салоні дублюється вказівник маршруту, а на екранах пишуть назву зупинки і час прибуття до неї. А завдяки м’якій підвісці трамваї мають плавний хід, що робить проїзд для пасажирів більш комфортним.

Скільки заплатимо за вагони

Наприкінці 2020-го вінницька мерія та уряд Швейцарії підписали угоду про передачу трамваїв.  PROMO CONTENT Тоді ж говорили, що Вінниця отримає трамваї, яким по 40-50 років, але ця техніка регулярно проходила капітальний ремонт за швейцарськими стандартами.

Міський голова Сергій Моргунов та посол Швейцарії в Україні Клод Вільд на підписанні Меморандуму про передачу трамваїв

 Меморандумом передбачене надання запчастин, матеріалів, обладнання, консультаційних послуг та допомоги у навчанні персоналу «Вінницької транспортної компанії», аналогічно тому, як це відбувалося під час першої передачі цюрихських трамваїв у 2006-2011 роках. Загальний бюджет проекту складає 3,55 мільйона швейцарських франків (102 млн грн за нинішнім курсом НБУ - авт.). З цієї суми внесок швейцарської організації SECO — 3,2 млн, компанії VBZ — 50 тисяч, а Вінницької міської ради — 300 тисяч швейцарських франків. Вінницька мерія витратить свій внесок на адаптацію цюрихських трамваїв до українських стандартів, введення їх в експлуатацію та підготовку депо для обслуговування цих вагонів.


 

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар