Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
14 листопада 2019
9,2 °C
ясно

Статті

ЧИ ПОТРІБНІ УКРАЇНЦЯМ БІОМЕТРИЧНІ ПАСПОРТИ?
17 січня 2013, 00:00
ЧИ ПОТРІБНІ УКРАЇНЦЯМ БІОМЕТРИЧНІ ПАСПОРТИ?

6 грудня 2012 року парламент прийняв закон про введення біометричних паспортів, а точніше Закон № 5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Цей закон ввійде в дію 1 січня 2013 року. Для громадянина України закордонний паспорт, як і передбачалося раніше, буде коштувати 350 грн., внутрішній — 65 грн. Електронна база даних біометричних відомостей про громадян буде суворо захищена. А над співробітниками міліції, які працюватимуть з реєстром персональних даних, встановлять тотальний контроль. Це, за словами автора, закону Василя Грицака.

На кожного громадянина при народженні мають оформлювати біометричний паспорт і надалі змінювати його кожні 10 років. В паспорті міститиметься електронний чіп, в якому знаходиться інформація про людину в електронному вигляді: назва держави, назва документу, прізвище та ім'я особи, стать, громадянство, дата народження, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі, уповноважений орган, який видав документ, місце народження, фотографія, відбитки пальців, підпис. Депутати заявляють про добровільну згоду на отримання біометричного паспорта, в той час, після закінчення терміну дії нинішнього паперового паспорта громадянин автоматично позбавляється всіх своїх прав. Крім того, не факт, що новації зможуть торкнутися не лише паспортів, а й багатьох інших документів, які використовуються всередині держави. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений у вигляді книжечки, яка складається з 32 сторінок, сторінки даних та форзацу, який містить безконтактний електронний носій.

Нагадаю, що ідея про створення біометричних паспортів виникла в США після подій 11 вересня 2001 року. Згідно із думкою противників біометричних паспортів, це може створити більше проблем, ніж переваг, одна з яких – негативне ставлення представників церкви. В основі кожного такого паспорту лежить штрих-код. Цей носій інформації має одну неприйнятну для православного християнина властивість – три подвійні смужки. Одна така смужка позначає цифру 6, якщо забрати іншу інформацію, то сканер прочитає 666 – число антихриста. Урядовці ж запевняють, що введення біометричних паспортів – це крок на шляху до скасування візового режиму з Європейським Союзом, адже це одна із умов лібералізації поїздок українців до країн ЄС.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар