Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
24 січня 2019
-4,9 °C
снегопад

Статті

ЧИ МОЖНА ВІДНЯТИ ВЛАСНІСТЬ У ЛЮДИНИ?
30 квітня 2013, 00:00
ЧИ МОЖНА ВІДНЯТИ ВЛАСНІСТЬ У ЛЮДИНИ?
41 стаття Конституції України гласить: «Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю… Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.». У статті 325 Цивільного Кодексу України чітко визначається право приватної власності: «Суб’єктами приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь–якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати…»
Однак виявляється, що дуже часто можна відібрати власність у людини. Так, до Вінницької правозахисної Асоціації «Адвокасі–АЗА» неодноразово звертаються громадяни, які позбавляються права власності на житло. Наприклад, громадянка Б. з с. Стрижавка Вінницького району звернулась у 2010 році, після того, як Вінницький районний суд Вінницької області відкрив провадження у справі на підставі того, що сусідка вирішила позбавити її права власності на будинок та земельну ділянку, незважаючи на те, що давно закінчився термін позовної давності. Правозахисна Асоціація « Адвокасі - АЗА » захистила гр. Б. у суді І інстанції та апеляційному суді Вінницької області. Власність залишилась за гр. Б.. Вказана дія була зроблена без оплати юридичних послуг за яку працють фахіці в галузі права.
Громадянин С. звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області в березні 2013 року з метою позбавити власності на будинок та земельну ділянку свою рідну тітку С. Вказана подія відбулась через 46 років (що значно перевищує всі можливі строки давності), але суд узяв до провадження вказану справу. Завдяки значним зусиллям інтереси громадянки С. Вінницька правозахисна Асоціація «Адвокасі–АЗА» захистила.
Виникає запитання: чому ж у громадян України можна через суд незаконно відібрати власність? Я вважаю, через те, що законодавча база в Україні має недоліки. Тож бережіть себе та свою власність!
Тел. для зв’язку 69-96-76, (067)-76-70-365
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар