Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
23 травня 2019
22,0 °C
пасмурно

Статті

ЧИ ДОСТУПНІ ГЕНПЛАНИ ДЛЯ ГРОМАДЯН У ПРИМІЩЕННЯХ МІСЬКИХ РАД?
18 червня 2013, 00:00
ЧИ ДОСТУПНІ ГЕНПЛАНИ ДЛЯ ГРОМАДЯН У ПРИМІЩЕННЯХ МІСЬКИХ РАД?

Близько 70 міських рад України запевняють, що із генеральним планом їхнього міста можна вільно ознайомитися, відвідавши приміщення міської ради. Таку інформацію було отримано у результаті моніторингу доступності генеральних планів міст, під час якого усім 460 міським радам України було надіслано інформаційні запити з проханням надати для ознайомлення містобудівні документи.Дослідження проводили Східноукраїнський центр громадських ініціатив разом із партнерами у кожній області держави.

У відповідях на запитиміськіради заявили, що зацікавлені можуть ознайомитися із генпланами у приміщенніміської ради взручний для громадянчас. Перевірити достовірність цихтверджень вирішили громадські активісти з різних областей України.

З наміром ознайомитися з Генеральним планом Глухова Сумської області до міської ради завітав журналіст радіо «Домівка» Микола Мирний. Попри обіцянкиміськогоголовипредставитидокумент за першої вимоги, журналістотриматийого не зміг. Заступниця головного архітекторамістаповідомила, що не моженадатиГенплан, оскількиголовнийархітекторпоїхав у двотижневувідпустку, а ключівідприміщення, де зберігаєтьсядокумент, забрав із собою.

Бажанняжурналіста ознайомитися із містобудівним документом, більша частина якого все ще призначена для «службового користування», викликало упрацівниці міськради нерозуміння та роздратування. Вже вийшовши у коридор,журналіст почув телефонну розмову працівників міськради про те, «що до міської ради приходив якийсь мудак і вимагав показати Генплан».

«Таке ставлення обурило мене. Ненадання Генплану є прямим порушенням ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та «Про регулювання містобудівної діяльності». Чиновники буквально ігнорують законодавство.Але зупинятися я не збираюся,спробую отримати документ у інший законний спосіб», - коментує Микола Мирний.

Щоб отримати Генплан Вінниці у міській раді представникам ГО «Філософія серця» довелося написати спеціальну заяву. Відповіді на неїчекалимісяць. Урезультатіпобачити вдалосялишеосновнекреслення Генплану. Текстовоїчастини, детальнихпланівтериторійчи опорного плану активістам не показали.«Обгрунтованої відповіді на питання, чому міськрадаприховує більшу частинуматеріалів Генплану ми так і не отримали. Єдиним поясненням буливідписки про гриф «ДСК»», - говорить Юлія Грига, голова правліннягромадськоїорганізації «Філософіясерця».

Побачити Генплан столиці «наживо» спробувалипредставниця Центру громадянських свобод Ганна Рожкова тажурналісткаінтерет-порталу«Громадський простір» ОльгаІвкіна. Для початку дослідницям довелося відвідати Київську міську державну адміністрацію, потім Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища і на останок – проектний інститут «Київпроект».В КМДА чинний Генплан показати відмовилися,натомість запропонували ознайомитися із проектом нового Генплану.У«Київпроекті» все ж таки показали декілька картсаме діючого Генплану та порадили відвідати Державний департамент архітектури і містобудування КМДА. У Державному департаментіархітектури та містобудування надали брошуру Генерального плану столиці і карти масштабом 1:15. Що ж стосується текстової частини, то тут заявили, що документ є обєктом авторського права і запропонували по другому колу звернутися до інституту розробника - «Київгенплану».

«Складно говорити про доступністьосновнихмістобудівнихдокументів, якщо на момент проведеннямоніторингугромадянину навіть зайти до міської ради буломайже неможливо. З незрозумілої причиниКМДА перенаправляла нас до проектного інституту, хоч він і є лише розробником Генплану, а не офіційним розпорядником цієї публічної інформації. У результаті побачити невелику частину документа у міській раді вдалося лише через півроку від першого нашого візиту до КМДА»,- підсумовує Ганна Рожкова, координатор проекту «Через доступ до генпланів – до містобудування без корупції» у Київській області.


Інформаційні запити були подані у рамках моніторингу проекту «Через доступ до генпланів – до містобудуваннябез корупції: мережа громадянської дії» за підтримки Програми «Верховенство права»Міжнародного Фонду Відродження.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар