Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 січня 2020
1,2 °C
облачно с прояснениями

Статті

ЧИ ДОЦІЛЬНЕ ЗНИЖЕННЯ ЧАСТКИ РОЗРАХУНКІВ ГОТІВКОЮ?
13 листопада 2012, 00:00
ЧИ ДОЦІЛЬНЕ ЗНИЖЕННЯ ЧАСТКИ РОЗРАХУНКІВ ГОТІВКОЮ?

18 вересня Верховна Рада прийняла закон, яким надала Національному банку право встановлювати граничні суми розрахунків готівкою. З метою можливого обмеження розрахунків готівкою, та боротьбою з тіньовою економікою.

Нагадаємо, у вказаному законі доповнюється ст. 1069 Громадянського кодексу України новим пунктом наступного змісту: «Граничні суми розрахунків готівкою для фізичних та юридичних осіб, а також для фізичних осіб-підприємців встановлюються Нацбанком України».

«Я нещодавно спілкувався з представниками банківської спілки Швеції. У цій країні найбільш серйозним чином розглядається питання щодо припинення готівкових платежів взагалі. У Швеції і зараз питома вага платежів готівкою знаходяться на рівні декількох відсотків, але фінансова влада країни схиляється до того, щоб усі платежі перевести на безготівкову основу», - повідомив Голова Ради Нацбанку Ігор Прасолов.

При цьому, розглядаючи питання щодо граничної суми розрахунків в готівковій формі, Нацбанк України не буде створювати ніяких незручностей для громадян. НБУ, як державна структура, що користується найбільшою повагою, до цього питання буде підходити виважено – у громадян немає жодних приводів очікувати будь-яких повсякденних незручностей від нововведення відносно обмеження розрахунків готівкою.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар