Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 серпня 2019
16,2 °C
ясно

Статті

ЧОРНОБИЛЬЦІ МОЖУТЬ ВІЛЬНО ОБИРАТИ САНАТОРНО-КУРОРТНИЙ ЗАКЛАД
24 жовтня 2012, 00:00
ЧОРНОБИЛЬЦІ МОЖУТЬ ВІЛЬНО ОБИРАТИ САНАТОРНО-КУРОРТНИЙ ЗАКЛАД

Одним із важливих видів соціального захисту населення є надання пільг на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадяни, віднесені до І-ІІІ категорій з числа потерпілих та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, і діти, потерпілі від аварії на ЧАЕС, забезпечуються безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування.

У 2012 році із заявами на забезпечення путівками на санаторно–курортне лікування до управління праці та соціального захисту населення Вінницької райдержадміністрації звернулося 89 громадян цієї пільгової категорії, з них протягом І-ІІІ кварталів забезпечено путівками 45 постраждалих, в тому числі 18 дітей. У 4 кварталі планується оздоровлення ще 6-х громадян.

Бажаючі пролікуватися у санаторіях повинні звернутися до управління з довідкою з лікарні форми № 070/0, в якій обов’язково має бути зазначено рекомендований профіль санаторія. На сьогодні механізм забезпечення путівками дещо недосконалий. Інколи громадяни змушені їхати в санаторії, які з різних причин їх не влаштовують, витрачаються кошти на проїзд в інші області, коли є чудові санаторії недалеко від місця проживання.

З 01.01.2013 року набирає чинність Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо забезпечення санаторно-курортними путівками». Відповідно до цих змін порядок оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, буде іншим. Забезпечення санаторно-курортними путівками здійснюватиметься шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування. Потерпілі від аварії на ЧАЕС матимуть право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку. За бажанням громадянина можливе здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів. Санаторно-курортні заклади , незалежно від форми власності, зобов'язані надавати санаторно-курортні та оздоровчі послуги шляхом безготівкових розрахунків. У разі самостійного санаторно–курортного лікування буде можливість отримати грошову компенсацію у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Порядок надання щорічної грошової допомоги на санаторно-курортне лікування та здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні встановлюватиметься Кабінетом Міністрів України. На даний час цей порядок розробляється. Розмір щорічної грошової допомоги та середньої вартості путівки визначаються Законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Н.М. Кошелюк,

головний спеціаліст відділу

призначення соціальних допомог та компенсацій

УПСЗН Вінницької РДА

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар