Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 квітня 2019
12,0 °C
легкий дождь

Статті

ЧОМУ ВАРТО ОТРИМАТИ “ЄВРОПЕЙСЬКУ ОСВІТУ” У ПОЛЬЩІ
05 лютого 2014, 00:00
ЧОМУ ВАРТО ОТРИМАТИ “ЄВРОПЕЙСЬКУ ОСВІТУ” У ПОЛЬЩІ

Кількість українських абітурієнтів, які бажають отримати вищу освіту не в Україні, а за її межами, з кожним роком невпинно зростає. Серед найпривабливіших для навчання країн найчастіше обирають сусідню Польщу. Чому ж саме до Польщі українці вирушають за здобуттям освіти?

Одна з причин – ціна диплому. Незважаючи на те, що Польща є членом Євросоюзу, рівень цін на навчання тут значно нижчий у порівнянні з західноєвропейськими. І навіть, співставляючи з вартістю в університетах України, навчання в Польщі обійдеться вам не набагато дорожче (а іноді навіть дешевше), а плюсів отримання такої освіти дуже багато.

Польська вища освіта відповідає Міжнародним нормам класифікації освіти ISCED, а дипломи, отримані у польських вузах, не вимагають ніяких підтверджень та визнаються по всій Європі. ISCED ставить серйозні вимоги до вищих навчальних закладів: викладання не лише польською, але й англійською мовами, самі виші повинні мати прийняту Європейською комісією матеріально-технічну базу та викладацький склад і залучені до Європейської програми обміну студентів, забезпечуючи тим самим своїм студентам проходження практики в університетах світового рівня.

Географічна близькість Польщі до України (дає можливість приїздити до рідних хоча б раз на місяць), схожість мов, безвідмовне відкриття віз для студентів польських освітніх закладів – ще один плюс у бік такого диплому.

Подавати документи до польських вузів можна одразу після закінчення школи, на відміну від більшості європейських держав, де необхідно закінчити хоча б 2 роки вузу у власній країні. Атестат української школи визнається при прийомі на навчання та не потребує підтвердження, згідно підписаної між Україною та Польщею міжнародної угоди про академічне взаємовизнання документів про освіту.

Виші Польщі з радістю приймають іноземців на навчання. У багатьох університетах є спеціальні центри, які допомагають новачкам акліматизуватися та звикнути до нового оточення.

Студенти польських вузів мають можливість виїзду по студентському обміну в інші країни Європи (Швеція, Франція, Данія та ін.) із правом отримання гарантованої стипендії на проживання та харчування під час навчання (програма ERASMUS).

Автоматична відстрочка від армії, активне студентське життя, можливість подорожувати без перешкод по іншим країнам Євросоюзу, шанс отримати достойну роботу – не весь перелік переваг навчання у Польщі.

Ольга Ковбасюк,

освітній консультант

(більш детальна інформація на сайтах:

viza.vn.ua та ostarbeiter.vn.ua)

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар