Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
18 вересня 2019
9,7 °C
пасмурно

Статті

ЧОМУ СУДИ НЕ ЗАХИЩАЮТЬ ЗАКОННИХ ВЛАСНИКІВ?
05 січня 2013, 00:00
ЧОМУ СУДИ НЕ ЗАХИЩАЮТЬ ЗАКОННИХ ВЛАСНИКІВ?

«Держава забезпечує рівний захист прав усіх

суб'єктів права власності»

«Власник, права якого порушені, має право на відшкодування

завданої йому майнової та моральної шкоди» п. 1, п.З, ст. 385 ЦК України

7 років тому назад до Вінницької правозахисної асоціації «Адвокасі-АЗА» звернулась громадянка України Л.К. Їй запропонував звернутись до Асоціації працівник міліції — чесний, порядний, але просив не називати його прізвища, тому що силовий прес корумпованих структур має можливості знести його не тільки з посади. Направляючи Л.К. до нашої організації він не знав, що на справу Л.К. негативно впливають слідчий УМВС України у Вінницькій області та суддя, на той час Староміського районного суду м. Вінниці. Якщо держава не захищає права власника, хто може стати на захист працьовитої людини? Ось чому міліціонер порадив це потерпілій, знаючи керівника правозахисної громадської асоціації, ветерана військової контрозвідки КДБ-СБУ, який 10 років керує асоціацією. Якого неодноразово били, ламали ноги, хребет, пальці рук, а він після лікарняного ліжка знову йшов захищати громадян. Так справи опинились в руках Душко В.П.

Історична довідка. Потерпіла Л.К. — підприємець, тяжко працює і забезпечує робочими місцями себе та інших. Вона взяла на роботу громадянина України Б., який 26 квітня 2005 року відкрив сейф і витягнув звідти гроші й золоті прикраси потерпілої та її чоловіка. Гроші в сумі 90 194,83 грн. призначались на закупку товару. Міліція терміново знайшла крадія. При обшуку квартири Б. були знайдені золоті прикраси та нові речі, що були вилучені. Як пояснив злодій, він використав вкрадені гроші на придбання дорогих речей. Вилучені речі та золоті прикраси були використанні як докази в суді. Староміський районний суд м. Вінниці, враховуючи минуле крадія, притягнув його до кримінальної відповідальності. Л.К. була і є потерпілою, тому вона не наймала адвоката, прокурор був на її стороні, факт злочину встановлений.

Таким чином, Б. за вчинений злочин отримав 8 років позбавлення волі. Всі речі та золоті прикраси, пішли в дохід держави як докази, а потерпіла Л.К. нічого не отримала! Ось чому вона вимушена була за правовою допомогою звернутись до правозахисної асоціації. Вона не розуміла, яку маніпуляцію зробили працівники міліції, прокурор, суд, не розуміла, чому держава її не захистила, а навпаки відняла її законну власність. Після тривалих судових процесів, дій ДВС, Л.К. повернули золоті прикраси. На прилюдних торгах 24 грудня 2009 р. Л.К. придбала кімнату, яка належала Б. з метою погашення вчиненої ним заборгованості на суму 90 194,83 грн. Але з 2009 року і по цей час, вона не може повноцінно розпоряджатися цією власністю - ні продати її, ні вселити туди квартирантів, оскільки матір Б. не пускає її до житла.

Висновок. Власник квартири, автотранспорту пам’ятай, що можеш втратити те, що тобі належить, адже твої права можуть грубо порушити.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар