Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
17 листопада 2019
8,0 °C
пасмурно

Статті

ЧОМУ САМЕ ТАК, А НЕ ІНАКШЕ? ВІДЗНАЧЕНО НА КОНКУРСІ "МОЯ МАЛЕНЬКА БАТЬКІВЩИНА"
16 листопада 2012, 00:00
ЧОМУ САМЕ ТАК, А НЕ ІНАКШЕ? ВІДЗНАЧЕНО НА КОНКУРСІ "МОЯ МАЛЕНЬКА БАТЬКІВЩИНА"

Ця розповідь присвячена для тих, кому цікаво дізнатися про історію Вінниці, чому у нашому місті певні мікрорайони носять свої назви, які так знайомі кожному із нас. Всі мешканці знають назву, але, на жаль, не знають звідки вона пішла. Тому розповім про походження таких районів як Єрусалимка, Поділля, Слов’янка та Чорнобиль.

Чому ж Єрусалимка? Ця назва залишилась ще з давніх часів і існує до сьогодні як спогад про забудови того періоду та жителів цього кварталу у минулому. Як відомо, у 17 столітті центром економічного життя вважався ринок, а біля нього у хаотичному порядку були розташовані єврейські крамниці, шинки та заїзди. Як наслідок, поблизу даного ринку сформувався житловий масив, який починався від сьогоднішньої вулиці Архітектора Артинова прямуючи по вулицях Свердлова та Першотравневій і до Кумбарів. Саме тут знаходилась синагога, яка одночасно була і школою. А ще на початку 20 століття масив являв собою скупчення різного роду обмащених глиною дерев’яних будиночків, які збігали з пагорба до самого берегу Південного Бугу.

Слов'янка. Ця назва вказує на те, що ці місця заселялися здебільшого українцями, росіянами та поляками, яких узагальнено називали слов’янами. Цей район виступає своєрідною противагою Єрусалимці, який був заселений євреями. Існує ще одна доволі цікава версія. Вважають, що назва району походить як згадка про відомий сорт яблуні «Слов’янка», який був поширений на той час у садках місцевих жителів. Найменування вулиць до Жовтневої революції відповідали героїці «слов'янського пантеону».

Поділля – це зовсім новий житловий район, який був закладений у 2003 році. Його назва походить від географічного розташування міста Вінниці у Подільському історико-географічному регіоні України.

І ще одна назва — Чорнобиль. Більшість може сказати, що вона стовідсотково пов’язана із вибухом на Чорнобильській АЕС, і не помилиться. Назва мікрорайону виникла на початку 90-х pp. XX ст. з побудовою нових багатоповерхових житлових будівель на околицях Вишеньки. Саме у цих будівлях в першу чергу надавалося житло ліквідаторам та постраждалим внаслідок аварії.

Назв багато, а, відповідно, й історій про кожну з них ще більше. Будь-яка із них є неповторною, унікальною і має право на існування. Деякі назви пов’язані із місцезнаходженням, інші — із визначними подіями в житті міста.

Галина Кватернюк

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар