Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 червня 2019
27,0 °C
слегка облачно

Статті

ЧОМУ ПЕНСІЯ В УКРАЇНІ НЕ МОЖЕ БУТИ 1000 ЄВРО!
08 січня 2014, 00:00
ЧОМУ ПЕНСІЯ В УКРАЇНІ НЕ МОЖЕ БУТИ 1000 ЄВРО!

Пенсія в Україні 1000 євро – це, напевно, найбажаніша мрія всіх українців і найболючіше питання для аналітиків.

За даними газети «Великая Украина» на січень 2011 р. в Україні налічується 13.4 мільйонів пенсіонерів. Працюючих осіб нараховується 14 мільйонів. По суті кожен працюючий українець змушений утримувати одного пенсіонера. Але це ще не головне.

Щороку кількість безробітних в Україні росте шаленими темпами. За даними УНІАН, за підсумками першого кварталу 2013 р. цей показник зріс до 10-10.5%. Тобто, щорічно кількість пенсіонерів, як і рівень безробіття збільшуватиметься, кількість працюючих зменшуватиметься, а пенсіонерів потрібно буде утримувати. І таким чином, один працюючий буде змушений утримувати двох, а то й і більше пенсіонерів, а Державний бюджет України на 2013 р. складає, приблизно, 370 мільярдів гривень. З усіх працюючих українців щомісяця вираховується єдиний податок, який складає 3.6% від нарахованої суми (тобто, від заробітної платні) до пенсійного фонду і таким чином, певна сума повертається до держбюджету України. Тому, якщо пенсію підняти до 1000 євро, то єдиний податок, який «падає» на кожного працюючого українця, прийдеться підняти у чотири рази (аби повна сума поверталась до бюджету), що сильно «вдарить» по українському карману.

По суті, цю проблему теж можна вирішити, піднявши зарплатню кожному українцеві. Але такого бути не може, оскільки всі стануть багатими. А багатими, як відомо, всі бути теж не можуть. Отож, підсумувавши всі ці факти, можна заздалегідь припустити, що:

По-перше, зарплатню кожному українцеві для утримання пенсіонера, який буде отримувати 1000 євро пенсії – ніхто не підніме.

По-друге, «Скидати на плечі» працюючому українцеві кількох пенсіонерів, при тому враховуючи його скруту, це аморально.

І тому пенсія в Україні не може бути в розмірі 1000 євро. І наостанок, як би це не звучало песимістично, але пенсія в Україні, розміром 1000 євро, може бути лише у депутатів.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар