Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 червня 2019
25,7 °C
облачно

Статті

ЧОМУ ДІТИ ТІКАЮТЬ З ДОМУ?
10 березня 2014, 00:00
ЧОМУ ДІТИ ТІКАЮТЬ З ДОМУ?

Ми живемо у складному світі. Сьогодні важко щось говорити про те, що нам принесе прийдешній день і що забрав минувший. Часто навіть дорослі не знають як діяти у складній ситуації або вирішити ту чи іншу проблему. А що вже говорити про дітей. Тому батьківська увага в цьому віці найбільш потрібна і доречна.

У більшості сімей батьки думають, що все роблять правильно, що виховання своєї дитини іде в належному руслі. Та й син чи дочка не завжди охоче розповідають про свої проблеми. А їх у підлітковому віці вистачає, в тому числі і з власними батьками. Це і призводить до втечі дитини з дому. До сьогодні складалась думка, що діти тікають тільки з неблагополучних сімей, але ні! Відомі непоодинокі випадки, коли дитина, посварившись з батьками, зі зразкової порядної родини, тікала з власної домівки.

Сьогодні, за статистикою МВС, у кожній області в середньому на обліку перебувають 1200 дітей, які можуть утекти з дому або вже це робили. І це тільки офіційна статистика. Причини різні: з дитбудинків, як правило, діти тікають, щоб знайти сім’ю. Із неблагополучних сімей - щоб змінити своє життя на краще. Хоч і дивно,але найчастіше тікають із дому дівчатка 14-18 років.

Чому ж і навіщо дитина іде з дому? Психолог Єлизавета Паринова стверджує що: “Найпоширенішим періодом, коли дитина зважується на втечу з дому, є вік 10-15 років. Це складний психологічний період для дитини з багатьох причин, а втечі з дому можуть бути способом звернути увагу на себе, уникнути відповідальності або складних зіткнень із батьківської позицією, впоратися з нестерпними почуттями (злості, агресії, образи, болю, приниження тощо), саботувати контроль або встановлений у домі режим і порядок, помститися за щось (нехай батьки переживають, шукають), продемонструвати свою самостійність.

Щороку в управлінні кримінальної міліції у справах дітей МВС надходить до 8 тисяч заяв про зникнення дітей. За день у країні пропадає по 7-10 дітей. Як правило, в літній період кількість заяв збільшується: на вулиці тепло, та й можливостей підробити більше. Протягом доби кримінальна міліція знаходить близько 86% зниклих дітей. Деякі з них тікають на вулицю систематично – у таких випадках міліція вже знає, де їх шукати.

Більшість психологів вважають, щоб дитина не покидала домівку, потрібно цікавитись її особистим життям, дізнаватись про проблеми, знати з ким вона товаришує і просто частіше з нею розмовляти.

Пам’ятайте! Якщо ви відчуваєте, що з вами жорстоко поводяться батьки, тоді вам потрібно звернутися до співробітника міліції. Ви можете також звернутися за допомогою до суду. Існує допомога для тих, хто відчуває, що повинен піти з дому. Там вам скажуть, де вам зможуть допомогти отримати їжу, притулок і консультацію, та буде гарантована конфіденційність.

 

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар