Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 березня 2019
5,0 °C
пасмурно

Статті

ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ ПРОТИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ!
17 квітня 2014, 00:00
ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ ПРОТИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ!

Вже минуло 21 рік, як туберкульоз був оголошений Всесвітньою організацією охорони здоров'я глобальною проблемою. При успішній реалізації плану «Зупинити туберкульоз» до 2015 р. відомство прогнозує врятувати життя 14 мільйонів людей і забезпечити лікуванням 50 мільйонів хворих. Доречі, туберкульоз щорічно забирає життя 2 мільйонів людей у всьому світі.

Всесвітній день боротьби проти туберкульозу відзначають щороку 24 березня, оскільки саме цього дня 1882 р. лікар Роберт Кох визначив збудника туберкульозу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання. Нині третина світового населення інфікована цією хворобою. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводять в цей день акції для привернення уваги до масштабів хвороби, способів її профілактики та лікування.

Одним із перших у боротьбі з цим лихом виступає Товариство Червоного Хреста України. Ним виконується довготермінова програма "Червоний Хрест проти туберкульозу!" Санітарно-просвітницька робота посідає значне місце в профілактиці будь-якого захворювання. Інформуючи населення про шляхи боротьби з туберкульозом, ми намагаємося довести до людей, що заразитися цією хворобою може кожен у будь-якому місці, навіть у медичному закладі. Але вберегтися від хвороби можна, навіть якщо в сім'ї є хворий. Для цього слід знати про хворобу якомога більше, не забувати про особисту гігієну, своєчасно проходити обстеження.

Замостянська районна організація Товариства Червоного Хреста виступає у перших рядах з інформаційною діяльністю. Проведенню такої діяльності сприяли благодійники нашого міста, одним з яких є Марчук Ігор Дмитрович (ФОП).

25 березня у рамках реалізації програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» з метою профілактичної роботи серед студентської молоді, формування у неї основ знань і навичок здорового способу життя у Вінницькому кооперативному інституті, за підтримки ректора - Драбовського А.Г., відбувся семінар «Захворювання на туберкульоз та його профілактика». Він проводився в рамках виконання Державної програми «Репродуктивне здоров'я нації» на період до 2015 р. Організацію та проведення семінару було здійснено проректором з гуманітарних питань Коваль А.В. разом з працівниками Замостянського Товариства Червоного Хреста.

З доповіддю щодо боротьби з туберкульозом виступив на запрошення РОТЧХ – Шевчук Юрій Володимирович та голова Замостянської РОТЧХ - Гурська Л.П.. На завершення працівники Замостянської РО ТЧХ разом з волонтерами розповсюджували серед учасників семінару наочну літературу: брошури та буклети із боротьби з туберкульозом.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар