Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
06 травня 2021
12,7 °C
небольшой дождь

Статті

А ЧЕРГИ У МРЕВ БЕСЛІДНО ЗНИКЛИ
05 червня 2012, 00:00

На виконання доручення Президента України, даного в листопаді минулого року щодо організації роботи з обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна», Державтоінспекція Вінниччини також потурбувалася про зручність для тих, хто сюди звертається.
Для цього відповідно організовані й приведені в належний стан приміщення міжрайонного реєстраційно-екзаменаційного відділу (МРЕВ) та оглядовий майданчик. Тепер якщо, скажімо, власник транспортного засобу хоче зареєструвати автомобіль, він приїжджає на майданчик і, не заходячи до МРЕВ, проводить огляд транспортного засобу й експертизу, отримує відповідний бланк, із яким іде до приміщення МРЕВ, де формує заяву, поруч інспектор з розшуку перевіряє транспортний засіб за певними базами даних, у тому числі за системами «угон», «розшук», «адмінпрактика», за базою «Інтерполу», а також здійснює перевірку посвідчення водія. Якщо не виникає запитань, документи одразу ж передаються експерту, який перебуває тут же. Він перевіряє авто за своїм напрямком і далі передає документи касирові. Людина сплачує вартість послуг і спецпродукції й переходить до іншого спеціального віконечка. Там у неї беруть документи та повідомляють, що, скажімо, протягом години її транспортний засіб буде зареєстрований, а інформація про готовність документів до видачі висвітиться на екрані.

Результатом нововведення є збільшення ефективності роботи працівників відділу, − пояснює Павло Солоненко. − Черг до віконець практично немає, вся операція з постановки транспортного засобу на облік або зняття його з обліку займає орієнтовно дві години. Порівняно з тим, як було раніше, − вражаюче швидко та зручно. Аналогічно прозоро організована робота з прийому іспитів в екзаменаційному класі та видачі посвідчень водія.

Павло Солоненко звернув увагу й на такі приємні для громадян новації:

Після деяких змін у законодавстві звичайна заміна посвідчення водія проходить без екзаменів, тобто, легше швидше й дешевше. При видачі дублікату посвідчення водія вже не практикується видача тимчасових посвідчень чи талонів. Громадянинові вже не потрібно приходити сюди вдруге, щоб обміняти тимчасовий документ на постійний. Немає тепер і тимчасової реєстрації автомобіля. Ми маємо змогу одразу перевірити його за всіма базами, навіть якщо він був зареєстрований в іншому регіоні (раніше практикувалися письмові запити туди чи на митницю, й поки чекали на них відповідь, власники транспортних засобів користувалися тимчасовими документами). А ще тепер є змога поставити на облік чи зняти з обліку транспортний засіб з будь-якого куточка Вінницької області. Більше того, Вінницький МРЕВ уже розпочав діяльність на території України. Практично з половини областей ми отримали їхні номерні знаки, й тепер, скажімо, громадянин, який проживає в Одесі чи в Києві, купив у Вінниці автомобіль, може зареєструвати його тут і вирушати додому вже з одеськими номерними знаками. Так само легко автомобіль меже бути знятий з обліку, де його не реєстрували б.

До речі, в Україні за новим принципом працює лише один МРЕВ у Києві. Серед регіонів Вінниця є піонером у впровадженні нового принципу в організації надання цього виду адміністративних послуг.

Іван КОВТОНЮК

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар