Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
16 грудня 2018
-4,0 °C
небольшой снегопад

Статті

БЮДЖЕТ ВІННИЦІ НА 2014 РІК
30 січня 2014, 00:00
БЮДЖЕТ ВІННИЦІ НА 2014 РІК

27 січня, депутати міської ради ухвалили головний кошторисний документ міста. Це дасть можливість утримувати стабільну роботу усіх галузей міста вже починаючи з кінця січня. Показники міського бюджету на 2014 рік як по доходах, так і по видатках мають позитивну динаміку.

За доходами бюджет Вінниці на 2014 рік сформовано в обсязі 1 млрд. 700 млн. грн. Співвідношення загального і спеціального фондів у бюджету збереглися на рівні минулих років.

Доходи загального фонду сформовано в обсязі 1,4 млрд. грн. з динамікою зростання до минулого року майже на 25%. Від власних і закріплених надходжень до бюджету надійде трохи більше півмільярда, від трансфертів з державного і обласного бюджетів заплановано отримати майже мільярд гривень.

Основними бюджетоутворюючими податками, як і в попередні роки, залишаються податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) та плата за землю, які наповнюють бюджет на 85-87%. Від ПДФО в 2014 році надійде більше 400 млн. грн., а від плати за землю, як другого бюджетоутворюючого податку, заплановані надходження у розмірі 110 млн. грн. Це буде результатом запровадження нової нормативно-грошової оцінки землі з 1 січня поточного року. Разом з тим, стабільному наповненню бюджету сприяють податок на прибуток, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, орендна плата за користування майном, що перебуває в комунальній власності.

Спеціальний фонд бюджету за доходами сформовано в обсязі майже 250 млн. грн. Основними джерелами його наповнення є доходи бюджету розвитку – це 75% всіх доходів спецфонду, власні надходження бюджетних установ та субвенція з державного бюджету на будівництво, ремонт і утримання доріг комунальної власності. Надходження доходів бюджету розвитку зростають до 185,7 млн. грн. Джерелами його наповнення є єдиний податок (120 млн. грн.), кошти від продажу землі (58 млн. грн.) та відчуження майна (4 млн. грн.).

Видатки бюджету затверджено в обсязі 1 млрд. 670 млн. грн. із динамікою зростання до минулого року на 17%. У видатках бюджету також врахована сума кредиторської заборгованості по загальному фонду, яка утворилась на початок року. При цьому загальний фонд бюджету визначено в сумі майже 1,4 млрд. грн. Щодо структури його видатків, то 78% направляється на фінансування трьох основних галузей – освіти, охорони здоров’я та соціальний захист і соціальне забезпечення.

В 2014 році видатки міського бюджету на освіту становлять понад 400 млн. грн., що 8,2% більше минулого року.

Бюджет закладів охорони здоров’я сформовано у сумі понад 209 млн.грн. Крім того, в бюджеті розвитку передбачено 5 млн.грн. на реконструкцію окремих приміщень лікарень.

Видатки на соціальний захист зростають на 25% і складуть 478 млн. грн. Вони будуть спрямовані на виконання програм соціального захисту. А на житлово-комунальне господарство міста планується спрямувати 125 млн.грн.

Видатки спеціального фонду затверджено у сумі 300 млн. грн., з них видатки бюджету розвитку – 233 млн. грн. Ці кошти планується направити на будівництво і реконструкцію об’єктів комунальної власності, капітальні видатки ЖКГ, бюджетної сфери, транспорту.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар