Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
19 січня 2020
-3,0 °C
ясно

Статті

БУВ СТАВОК ЯК СТАВОК, А ТЕПЕР - КАЛЮЖА ОТРУТИ
06 квітня 2012, 00:00
БУВ СТАВОК ЯК СТАВОК, А ТЕПЕР - КАЛЮЖА ОТРУТИ

 

Значного резонансу в місті й області набув випадок, що стався 15 березня на ставку в Лука-Мелешківській Вінницького району, де полюбляють проводити дозвілля багато вінничан. У ході обстеження водойми площею 5 га працівники Головного управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства підтвердили факт масової загибелі риби. Коментує надзвичайну подію начальник цього управління Ігор Чернілевський.

З настанням теплих днів водойми звільняються від крижаного полону. Саме в цей період проявляється приховане під кригою недбале, а можливо, і злочинне ставлення до природи. Які наслідки, в тому числі й епізоотичні, принесе звільнення від криги водойм у селі Лука-Мелешківська, поки що невідомо, проте, поза сумнівом, про риболовлю в цій водоймі міські й сільські рибалки можуть забути на невизначений час.

Загибла риба виявлена на відкритій воді в місці, де струмок впадає в ставок. У зв’язку з тим, що водойма ще була вкрита товстим шаром льоду, провести повний підрахунок загиблої риби і визначити розміри завданої природі шкоди на даний час неможливо. Але лише на п’яти квадратних метрах відкритої води працівники рибоохорони виявили 315 загиблих рибин − щуки й окуні.

Загибель риби від природного фактора – зимової задухи − малоймовірна, адже очевидними є результати активних дій місцевих рибалок із прорубування ополонок і встановлення очеретяних «фільтрів» для наповнення води киснем. Насторожив інший, людський фактор: поряд із водоймами розташований приватний консервний цех підприємця В.Ю Прилуцького. З його території до води простягнувся яскраво-рожевий слід виробничих відходів, залишків плодового жмиху та квапливих земляних робіт з приховування результатів забруднення.

Головне управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства терміново звернулося до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області за проведенням аналізу і встановленням причин загибелі риби, адже інспекція має всі «інструменти» для виявлення забруднення не тільки у воді, а й у грунті, навіть при тому, що після забруднення минув тривалий час. Сподіваємося, що екологічна інспекція здійснить перевірку оперативно і з такою ж активністю, як проводила перевірки Моївського цукрозаводу за фактом загибелі риби в річці Мурафі у вересні минулого року.

Треба зауважити, що керівники приватного цеху уникають спілкуватися з працівниками рибоохорони − й не тільки з питань забруднення. Для технологічних процесів використовується вода зі ставка, проте проект збудованої для цих цілей водозабірної споруди з органами рибоохорони не узгоджувався, й невідомо, чи він є взагалі.

Після отримання результатів перевірок матеріали щодо загибелі риби будуть направлені до прокуратури області для притягнення винних осіб до відповідальності.

Спілкувався Іван КОВТОНЮК

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар