Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
15 вересня 2019
12,6 °C
пасмурно

Статті

БУДУ ЗАВЖДИ «МОЛОДОЮ» ?..
27 лютого 2013, 00:00
БУДУ ЗАВЖДИ «МОЛОДОЮ» ?..
Говорила мені мама: «Доню, головне для жінки — дбати про чоловіка і діток». Не послухала і, закінчивши найкращий ВНЗ України, всі молоді сили і завзяття мала намір спрямувати на розбудову справедливого суспільного ладу в державі, як нам, молоді, твердила вся ідеологічна політика того часу, - комунізму. З успіхом захистила у 29 років дисертацію, і держава направила мене працювати у чудове місто над Бугом, де мої молоді сили і здібності, як вважала країна, конче були потрібні. За виконання потреб держави вона гарантувала мені, як молодому спеціалісту у Направленні МОН гідну зарплатню і,  позачергово, відповідне державним стандартам житло. Але посадовці міста над Бугом, певно, щось не так зрозуміли: замість гарантованої квартири та ще й з кабінетом (як науковцю) поселили у кімнатку в гуртожитку, в котрому мешкали студенти, яким я й приїхала викладати, та поставили на квартирний облік із чудернацькою назвою «позачергова черга»
ххх
Не встигла я попрацювати на розбудову «єдино справедливого державного устрою», як старше покоління додумалось, що комунізм - утопія, а реально справедливий устрій - це незалежна і самостійна Україна. Розпочалась «перебудова» за принципом, відомому старшому поколінню з їхніх підручників, - «весь мир сегодня мы разрушим до основанья, а затем …». Як свідома громадянка, я розуміла, що коли вся країна спрямована на «розвал до основанья», вимагати від держави житло антипатріотично, тож 17 років в кімнаті гуртожитку терпляче очікували (вже разом з чоловіком і сином) той час, коли «мы наш, мы новий мир построим …». Але «мир», котрий будувався в державі, все ще був не для нас …
ххх
Та незабаром нові політичні сили, котрі були новими лише у владі, бо за віком не сильно відрізнялись від старих, з’ясували, що «незалежна і самостійна» Україна не є справедливим державним устроєм, і вони знають більш справедливий – демократична Україна. Народ знову щиро повірив!
ххх
Наші викладачі ВНЗ також повірили, що новопризначений в цей же період в.о. ректора теж буде розбудовувати демократію у «виші», а тому й відправили попереднього ректора на пенсію … Новий керівник не набагато був молодший за попереднього, і так само у молоді роки ще вчив «Капітал» К. Маркса як обов’язковий. (Щоправда, старі викладачі, які пам’ятали його студентом, говорили, що був він заочником фізкультурного факультету та ще й безпросвітним трієчником. Говорили й ще багато про що… ). І, може, тому що новопризначений ректор у свої студентські роки нехлюйствував, тезу з твору «Капітал» - «товар-гроші-товар» - почав втілювати на практиці навиворіт: «гроші – товар - гроші». Як різновид «товару» пішли й посади. Гасло гідне Остапа Бендера, але у новопризначеного ректора процес пішов ідеально. Першим випробуванням нової тези в дії для нового ректора стала збудована з 1990 року по 2003 рік 48-квартирна малосімейка-довгобуд, квартири в котрій очікували викладачі всі роки її будівництва.
Але 48 державних квартир ректор розподілив лише тим, хто підтримав його «ноу-хау» - гроші йому, і вперед, а взамін державну квартиру або навіть цілий поверх! Моїй сім’ї квартири, гарантованої державою позачергово, не дісталось. Отже, й надалі залишилась я у статусі молодого спеціаліста під твердо гарантованим номером №3 в отій чудернацький позачерговій черзі та у кімнаті студентського гуртожитку. Щоправда, сьогодні прибиральницю називають «техробітником», а тому і кімнату на 9 м. кв. студентського гуртожитку записали в моєму паспорті як квартиру і як кабінет одночасно …
ххх
Так, через 27 років перебування на квартирному обліку з назвою «позачергова черга», я зрозуміла, що «молодість» за статусом молодого спеціаліста в демократичній, незалежній, самостійній і перебудованій Україні не закінчується до смерті самого «молодого спеціаліста», а це вже, як процес і феномен, варте Нобелівської премії чи, принаймні, Книги рекордів Гіннеса.
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар