Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
24 січня 2020
0,1 °C
облачно с прояснениями

Статті

БЕРЕЖІТЬ ЛІС - ВІН ЦЬОГО ВАРТИЙ!
14 червня 2012, 00:00
БЕРЕЖІТЬ ЛІС - ВІН ЦЬОГО ВАРТИЙ!

Ліс – це величезні багатства зелених кладових природи, національна гордість і джерело невичерпаних благ людини, якщо до нього ставляться дбайливо.
Він служить місцем відпочинку для людей. Сотні місцевих жителів та гостей в святкові та вихідні дні різними видами транспорту добираються до його таємних кутків, щоб насолодитися його свіжістю та красою. Але необхідно не тільки насолоджуватися цим даром природи, а ще й вчитися охороняти і захищати свого щедрого зеленого друга. Зараз Україна за площею і запасами лісу посідає восьме місце в Європі. І Вінницька область далеко не остання за кількістю лісових насаджень, адже вони займають площу понад 2000 га, тут розташовано вісім об’єктів природно-заповідного фонду, де найціннішою перлиною є заказник місцевого значення - Ботанічний. Також на території Вінницького лісництва зростають лікарські рослини, види яких занесені до Червоної книги України — Скопія Корнеолійська та Цибуля Ведмежа.

Проте такі сильні й величні ліси вразливі перед багатьма небезпеками, але потерпають, насамперед, від людей і вогню. Засмічення лісів та водоймищ носить бездумний і хаотичний характер, набуваючи статусу епідемії. Напевне, кожен, хто кидає на землю недопалок чи обгортку від цукерки, думає, що це дрібниця. Але помножте її на сотні тисяч наших громадян, і отримаємо величезні гори сміття. Навряд чи комусь сподобались би порожні пластикові пляшки чи поліетиленові пакети, розкидані у вас по квартирі. То чому ж така картина має бути в лісі, біля озера? Саме сюди згодом повернетесь ви і ваші діти, щоб дивитися на увесь цей непотріб. А якщо це не переконує, то згадайте працівників лісового господарства, які мусять прибирати все це за вами.

Ще одна трагедія - це лісова пожежа, яка приносить величезні матеріальні збитки державі. Під час пожежі гинуть не тільки дерева, кущі, трав’яна рослинність, але й звірі, птахи та їхні домівки. А причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: не загашені під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву не загашені недопалки, а також дитячі витівки з вогнем. Звичайно, можна накладати штрафи на порушників, але 17-51 грн. штрафу не дуже лякають порушників, тому працівники лісового господарства звертаються до сумління громадян з великим проханням берегти власне багатство — ліс.

Також бажаю вінничанам частіше виїжджати на відпочинок на щедру та багату українську природу і при цьому поважати працю інших людей та довкілля. А також окремо дякую від усіх свідомих громадян за важку і нелегку щоденну працю, працівникам Вінницького лісництва у складі лісничого Ігоря Івановича Матяша, майстрів лісу Миколи Івановича Дудника та Сергія Васильовича Антонюка. Які працюють під чуйним, розумним та правильним керівництвом, директора Д.П. “Вінницький лісгосп”, Попельнюка Віктора Васильовича.

Підготував Віктор Рудь,

член НСЖУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар