Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
26 січня 2020
1,7 °C
облачно с прояснениями

Статті

БАНКІВСЬКА СИСТЕМА УКРАЇНИ ДЕМОНСТРУЄ СТАЛИЙ РОЗВИТОК
11 жовтня 2012, 00:00
БАНКІВСЬКА СИСТЕМА УКРАЇНИ ДЕМОНСТРУЄ СТАЛИЙ РОЗВИТОК

Заступник Голови Національного банку України Ігор Соркін прокоментував ситуацію в банківській системі України за підсумками її роботи в першому півріччі 2012 року.

За його словами, у цей період спостерігаються позитивні зрушення. На 11 млрд. грн. збільшились обсяги кредитування економіки, що свідчить про те, що, не зважаючи на складні умови на світових фінансових ринках, банки продовжують кредитувати економіку і збільшувати ВВП держави. Що стосується кредитування фізичних осіб, то є позитивна тенденція до зростання обсягів кредитування в національній валюті, які збільшилися на 8 млрд. грн. Відповідно відбувається зменшення обсягу кредитів в іноземній валюті, які були надані банківською системою раніше. Що стосується вкладів фізичних осіб, то, на його думку, в цьому сегменті також спостерігається позитивна тенденція. Це свідчить про довіру населення до банківської системи та до національної валюти. З початку року обсяг коштів на рахунках фізичних осіб збільшився на майже 40 млрд. грн., з яких 23 млрд. – це кошти в національній валюті. Це дуже сприятлива тенденція. Крім того, заступник Голови Національного банку України звернув увагу на зменшення обсягів простроченої заборгованості в банківській системі на 2 млрд. грн.

За підсумками півріччя банківська система отримала прибуток у розмірі 2,2 млрд. грн. Якщо порівнювати його з підсумками роботи за минулий рік, коли банківська система мала збиток у розмірі 7 млрд. грн., то прибуток в 2,2 млрд. грн. за перше півріччя – це певне досягнення. І головне, що є індикатором ставлення до банківської системи акціонерів банків – це збільшення статутного капіталу. На сьогодні можна констатувати, що статутний капітал банків з початку року збільшився майже на 7 млрд. грн. Це свідчить про те, що акціонери мають намір розвивати свої банки і вкладати гроші в банківську систему України.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар